Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Mamy młody zespół

Dawid Murek: Mamy młody zespół

fot. archiwum

Akademicy z Częstochowy rozpoczęli kolejny etap przygotowań do nowego sezonu. Ich pierwszym rywalem sparingowym był Fakieł Nowyj Urengoj. Mimo porażki 0:4 Dawid Murek jest zadowolony z przebiegu spotkania i z gry częstochowskich siatkarzy.

W przerwie między sezonami do AZS-u dołączyło kilku nowych graczy: Michał Kamiński, Wojciech Kaźmierczak, Michał Kozłowski, Michał Bąkiewicz i Jakub Veselý. Zespół potrzebuje zatem czasu i wspólnych gier, aby zacząć stanowić zgrany team. Dawid Murek uważa, że model młodej drużyny wspartej doświadczonymi zawodnikami powinien się sprawdzić. – Mamy młody zespół wsparty o kilku doświadczonych zawodników i to powinna być ta korzyść. Mieszanka powinna być ciekawa, a dzięki temu lepsze również wyniki. Oczywiście musimy się jeszcze trochę pozgrywać i kolejne sparingi z Rosjanami i krajowymi rywalami będą temu służyć – powiedział na łamach serwisu czestochowa.sport.pl.

Przyjmujący ekipy spod Jasnej Góry dodał, że zawodnicy z jego drużyny realizowali w tym meczu wszystkie założenia trenera. – My staraliśmy się robić w tym meczu swoje. Realizować to, co mówił nam trener. Uważam, że możemy być zadowoleni, bo w miarę nam wszystko wychodziło.

Podczas meczu z Fakiełem wyróżniał się Bartosz Bednorz. Jego potencjał dostrzega także bardziej doświadczony kolega. – Bednorz na pewno ma predyspozycje do tego, żeby w przyszłości grać w PlusLidze. W nowym sezonie na pewno będzie w stanie nam pomóc. Widać, że ma warunki, chęci też mu nie brakuje. Wszystko zależy od niego i trenera, który musi sobie poukładać w głowie, jak ta nasza gra i skład będą wyglądać – zaznaczył Murek.*Rozmawiał Tadeusz Iwanicki
Więcej w serwisie czestochowa.sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved