Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czy siatkarze KS-U Milicz dorównają sławie Alei Gwiazd?

Czy siatkarze KS-U Milicz dorównają sławie Alei Gwiazd?

fot. archiwum

Milicz znany jest na siatkarskiej mapie nie tylko w Polsce. Ze względu na Aleję Gwiazd gościli tutaj również słynni zagraniczni gracze z radzieckimi uczestnikami pamiętnego meczu Polska - ZSRR (3:2) w finale igrzysk w Montrealu.

W tym roku odciski swoich dłoni zostawili m.in. Giba, Vladimir Grbić i Andrea Zorzi. Przed kilkoma miesiącami świętowano w Miliczu awans miejscowego KS-u do I ligi. Z zespołu, który wywalczył kwalifikację, pozostało trzech zawodników – Damian Dobosz, Jarosław Lech i Michał Glinka. – Przygotowania rozpoczęliśmy 31 lipca. Trenowaliśmy na własnych obiektach. Teraz jesteśmy przed sparingami. Być może uda się zorganizować u siebie turniej przed sezonem – mówi trener zespołu Dominik Kwapisiewicz. Dopiero na początku października do zespołu dołączy Australijczyk Greg Sukoczew. – Jest on pierwszym rozgrywającym reprezentacji swego kraju. Na razie ma obowiązki w kadrze narodowej ze względu na eliminacje mistrzostw świata oraz kontynentalny czempionat – dodaje milicki szkoleniowiec. Kilku innych zawodników również nie uczestniczyło w przygotowaniach zespołu, m.in. Azerowie Tural Hasanli i Vugar Bajramow, którzy wczoraj przylecieli do Polski.

Pierwszy mecz siatkarze KS-u Milicz rozegrają 5 października we własnej hali z Camperem Wyszków, który prowadzi Jan Such. – W poprzednim sezonie, gdy pracowałem w Siedlcach, było w bezpośrednich meczach 1-1. Przed własną widownią rozegraliśmy tak dramatyczny mecz, że drugiego takiego nie mógł sobie przypomnieć nawet tak doświadczony trener jak Jan Such. Liczę, że w tych rozgrywkach zwyciężymy dwukrotnie z Camperem – dodaje Dominik Kwapisiewicz.

Dominik Kwapisiewicz, podobnie jak inni trenerzy I ligi, podkreśla, że rozgrywki zaplecza ekstraklasy powinny być ciekawe. – Jest sporo wyrównanych zespołów, wyniki będzie trudno przewidzieć, a to dobrze wróży kibicom. Spodziewam się wysokiego poziomu emocji. Jak sądzę, będą zdarzały się przypadki, że teoretycznie słabsze zespoły pokonają faworytów.Kadra KS-u Milicz:
rozgrywający:
Greg Sukoczew
Tural Hasanli

atakujący:
Maksymilian Szuleka
Jarosław Lech

środkowi:
Adam Józefczak
Michał Glinka
Bartłomiej Krulicki

przyjmujący:
Vugar Bajramow
Adrian Buchowski
Michał Makowski
Damian Dobosz

libero:
Bartosz Kaczmarek
Damian Wojtasik

Autor artykułu: Eugeniusz Andrejuk

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved