Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Bartman: Zadecydowały wyłącznie względy sportowe

Zbigniew Bartman: Zadecydowały wyłącznie względy sportowe

fot. archiwum

- Trener podjął taką, a nie inną decyzję. Podyktowana była ona wyłącznie względami sportowymi. Nie ma co komentować - powiedział o decyzji trenera Anastasiego tuż po powrocie polskiej reprezentacji z Belgradu Zbigniew Bartman.

Atakujący Casy Modena niespodziewanie nie znalazł się w ogłoszonym przez Andreę Anastasiego składzie kadry na zbliżający się Memoriał Wagnera i mistrzostwa Europy. – Trener podjął taką, a nie inną decyzję. Nie ma co komentować. Nie mam żadnych problemów zdrowotnych, więc decyzja trenera Anastasiego była podyktowana wyłącznie względami sportowymi – komentował w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” siatkarz.

Przyjąłem tę informację z godnością i szanuję decyzję trenera. Jestem przekonany, że wie co robi i jest to słuszne działanie. Przekazał mi, że ci dwaj atakujący, na których postawił teraz (Jakub Jarosz i Grzegorz Bociek – przyp. red.), zagrają także w mistrzostwach Europy – dodał, ostatecznie potwierdzając, że nie wróci na boisko podczas najważniejszej dla biało-czerwonych imprezy sezonu.

W jego miejsce pojawi się debiutant w kadrze seniorskiej, 22-letni Grzegorz Bociek, który w rozegranych w weekend meczach z Serbami pokazał się z bardzo dobrej strony. – Na pewno rozegrał on dwa świetne spotkania. Dla niego też to było cenne doświadczenie. Jest młodym zawodnikiem i pewnie będzie się dalej dobrze rozwijał – przyznał Bartman.Biało-czerwoni przegrali w Belgradzie wszystkie trzy sparingi z podopiecznymi Igora Kolakovica. – Ciężko trenowaliśmy i zostawiliśmy dużo zdrowia na boisku – podsumował występ polskiej ekipy atakujący. – Mecze w Serbii nie do końca ułożyły się po naszej myśli, bo świetną grę przeplataliśmy momentami przestojów, przez co przegrywaliśmy sety i w konsekwencji cały mecz. Chociaż gra wyglądała zdecydowanie lepiej niż podczas Ligi Światowej, bo patrząc z boku, momentami wyglądało to wręcz rewelacyjnie – dodał.

* rozmawiała Edyta Kowalczyk
* więcej w serwisie
przegladsportowy.pl

 

 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved