Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Syn marnotrawny powrócił do ojczyzny

Syn marnotrawny powrócił do ojczyzny

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Transfer do AZS-u Politechniki Warszawskiej ostatecznie nie wypalił i stołeczny klub musiał zadowolić się kontraktem z Iwanem Kolewem. Co zaś stało się z jednym z największych talentów włoskiej siatkówki? Postanowił powrócić do ojczyzny.

Matteo Martino ubiegły sezon może spisać na straty. W Jastrzębiu-Zdroju nie odnalazł nici porozumienia nie tylko z trenerem, ale i z częścią zawodników, w efekcie mnóstwo czasu spędził na ławce rezerwowych. Mimo to przyjmujący nie wykluczał pozostania w Polsce, w innym klubie. Swoją szansę postanowili tu wykorzystać stołeczni inżynierowie, lecz bez skutku. Włoch dodatkowo nie „palił się” do poszukiwań nowego pracodawcy i skupiał się na swojej pasji, plażówce. Gdy wydawać się mogło, iż będzie on musiał zrobić sobie przymusową przerwę od siatkówki, do akcji ponownie wkroczyli decydenci Marmi Lanza Verona. Jak informowaliśmy w maju, już wtedy team ten wykazał zainteresowanie niepokornym siatkarzem. – To prawda, zarząd klubu kontaktował się ze mną. Muszę jednak to przemyśleć, ale na razie skupiam się na grze w plażówkę – mówił wówczas Martino.

Wtedy jednak wszystko wskazywało na to, iż włodarzy z Werony nie będzie stać na „złote dziecko włoskiej siatkówki”. Kilkanaście tygodni później zaś skład był już skompletowany, a legendarny Andrea Giani, trener Marmi Lanza, podkreślał, że zależy mu na zbudowaniu drużyny ambitnej, której największą siłą będzie kolektyw i plotki o transferze Martino ucichły. Teraz pojawiła się informacja, iż ekipę Gianiego wsparł nowy, potężny sponsor, Calzedonia Group, który stał się też sponsorem tytularnym. Tamtejsi decydenci postanowili zatem powrócić do rozmów z Martino i jego agentem, Paolo Buongiorno. Tym razem skutek był o wiele lepszy, bowiem obie strony doszły do porozumienia i były przyjmujący Jastrzębskiego Węgla w przyszłym sezonie bronić będzie barw drużyny z Werony.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved