Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Pokonał białaczkę i chce wrócić na siatkarski parkiet

Pokonał białaczkę i chce wrócić na siatkarski parkiet

fot. archiwum

Jakub Pastuszka to zawodnik ekipy Czarnych Radom, który wygrał walkę z białaczką i od kilku dni trenuje z radomską drużyną, która zagra niebawem w rozgrywkach Młodej Ligi. - Chciałbym grać - deklaruje pewnie 21-letni siatkarz.

Pastuszka to wychowanek STS-u Skarżysko-Kamienna, a obecnie zawodnik radomskich Czarnych na swoim koncie ma m.in. złoty medal mistrzostw Polski, które zdobył w Pile w 2010 roku. Rok później w maju Pastuszka przeszedł przeszczep szpiku kostnego. Choroba wyeliminowała go z siatkarskiego życia na trzy lata. Teraz pod swoje skrzydła wziął go szkoleniowiec zespołu Czarnych Radom z Młodej Ligi, Jacek Skrok. – Kilka dni temu zapytał mnie, czy może z nami trenować. Oczywiście nie odmówiłem – przyznał szkoleniowiec. – Na razie cała grupa trenuje, ale nie wszyscy pozostaną w zespole. W najbliższych dniach rozstrzygnie się, kto pozostanie. Być może jednym z zawodników, którzy będą grać w Młodej Lidze, będzie właśnie Kuba – dodał w rozmowie z Echem Dnia Skrok.

Obecnie, mimo tak długiej przerwy, młody siatkarz nie odstaje bardzo od reszty swoich kolegów. Jak sam jednak przyznaje, chce kontynuować swoje studia i połączyć je z grą. Jak na razie ciężko, a co najważniejsze – normalnie pracuje na treningach, by dostać szansę dalszej współpracy z zespołem.

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved