Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Pierwszy sprawdzian za częstochowianami

Pierwszy sprawdzian za częstochowianami

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u Częstochowa rywalizację z Fakiełem Nowy Urengoj zakończyli porażką. Spotkanie z Rosjanami było pierwszym sparingiem podopiecznych Marka Kardoša. Już jutro przed akademikami kolejne spotkanie towarzyskie w Kleszczowie.

12 sierpnia akademicy z Częstochowy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu ligowego, jednak niedzielny mecz z Rosjanami był pierwszym sparingiem mającym sprawdzać efekty dotychczasowych treningów. Końcowy rezultat, mimo czterosetowej wygranej gości, nie oddaje w pełni przebiegu zmagań. Trener Marek Kardoš testował kilka wariantów ustawienia, nie mając jednak do dyspozycji wszystkich zawodników. Z powodu drobnych urazów w spotkaniu nie zagrali Miłosz Hebda i Jakub Vesely. Na przestrzeni całej rywalizacji najjaśniejszą postacią w zespole gospodarzy był Bartosz Bednorz, zdobywca 15 oczek, po drugiej stronie siatki rozkład sił w ataku prezentował się zupełnie inaczej, próg 10 punktów przekroczyli: Titich, Woronkow i Bakun.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, przy serii dobrych zagrywek Dawida Murka i problemach rywali z dokładnym dograniem do siatki częstochowianie odskoczyli przeciwnikom na kilka punktów (12:5). Rosjanie równie szybko przystąpili do niwelowania dystansu punktowego, skutecznym serwisem akademikom odpowiedział Gutsalyuk. Mimo że wydawało się, że prowadzenie podopiecznych Marka Kardoša jest na tyle bezpieczne, że utrzyma się do końca partii, wykorzystując niedociągnięcia w grze gospodarzy i obijając częstochowski blok, siatkarze Fakieła zdołali wyrównać stan zmagań (19:19). Decydująca faza seta to już popis gry Rosjan, sytuację próbował jeszcze ratować Michał Kamiński, jednak pojedyncze zagrania atakującego częstochowian nie wystarczyły, aby zwyciężyć w tej partii (22:25).

Wyciągając wnioski z odsłony premierowej, przyjezdni nie pozwolili akademikom wypracować prowadzenia w początkowej części kolejnego seta. Sytuacja na boisku odwróciła się i tym razem to Rosjanie prowadzili 7:2. W reakcji na poczynania swoich podopiecznych trener Kardoš poprosił o czas. Po przerwie kontrataki gospodarzy i rotacje w składzie AZS-u przyniosły oczekiwane skutki i dystans dzielący obie ekipy zmniejszył się do trzech oczek (12:15). Techniczne zagrania Bartosza Bednorza dały jeszcze nadzieję częstochowianom, wszelkie złudzenia akademikom odebrał jednak Bakun, który zakończył partię, zapisując na koncie swojego zespołu 25. punkt.W partii trzeciej szkoleniowiec gospodarzy jako kierującego grą AZS-u pozostawił na boisku Marcina Janusza. Trener Rosjan pozostał przy składzie, jakim zaczynał rywalizację. Początki tej części meczu to niewymuszone błędy własne po obu stronach siatki oraz dobra gra w bloku Rosjan. To właśnie kolejne wybloki i wykorzystywane w kontratakach szanse wywołały różnicę widoczną na tablicy wyników (5:9). Nowe siły w szeregi częstochowian tchnął Michał Bąkiewicz, skuteczne zagrania przyjmującego częstochowian pomogły odrobić straty niemal całkowicie (13:14). Podobnie jak we wcześniejszych partiach, końcówka seta to popis gry przyjezdnych. Potwierdzając swoją dominację w ataku, Rosjanie odzyskali kontrolę nad przebiegiem zmagań. Skuteczny blok dający akademikom 23. punkt, przy 24 oczkach rywali miał być zapowiedzią przedłużenia losów rywalizacji. Partię zakończył, jednak na korzyść rywali, Michał Bąkiewicz, posyłając piłkę z zagrywki w siatkę (23:25).

Mimo rozstrzygnięcia rywalizacji w trzech setach szkoleniowcy obu ekip umówili się na rozegranie czwartej, dodatkowej partii. Tym razem do stanu po 11 toczyła się rywalizacja punkt za punkt, kolejne błędy przyjmujących akademików pozwoliły Rosjanom, podobnie jak w poprzednich partiach, wypracować kilkupunktowe prowadzenie. O tym, że częstochowianie nie powiedzieli ostatniego słowa, może świadczyć decydująca faza seta, w której po skutecznych zagraniach Michała Bąkiewicza gospodarze zdołali odzyskać kontakt punktowy z rywalami (16:17). Także tym razem powtórzył się scenariusz z odsłon poprzednich, wyższy poziom koncentracji w kluczowym fragmencie seta utrzymali przyjezdni i także ten fragment meczu padł łupem siatkarzy Fakieła (25:21).

AZS Częstochowa – Fakieł Nowy Urengoj 0:3
(22:25, 19:25, 23:25)

dodatkowy set: 21:25

Składy zespołów:
AZS Częstochowa: Bednorz, Marcyniak, Kamiński, Murek, Kaźmierczak, Kozłowski, Piechocki (libero) oraz Kaczyński, Janusz, Bąkiewicz i Bik (libero)
Fakieł Nowy Urengoj: Samsonyczew, Titich, Mosow, Woronkow, Bakun, Gutsalyuk, Martyniuk (libero) oraz Szenkel, Toktasz i Siszkin (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved