Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Orzeł rozpoczął przygotowania

Orzeł rozpoczął przygotowania

fot. archiwum

Orzeł Międzyrzecz to jedna z ekip, która zagra w tym sezonie w II lidze dzięki decyzji siatkarskiej centrali. Kilka tygodni temu w Międzyrzeczu ruszyły przygotowania do sezonu, a wszystko pod okiem nowego, ale nie obcego trenera.

Ekipa z Międzyrzecza nie może zaliczyć poprzedniego sezonu do udanych. Z drużyny odchodzili kolejni zawodnicy, a pokłosiem tej sytuacji był spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Powrót na szczebel centralny umożliwiła decyzja PZPS-u, która dała szansę gry w II lidze wszystkim chętnym i posiadającym odpowiedni do tego budżet drużynom. Orzeł w najbliższym sezonie zagra w grupie 1., którą zasilili jeszcze dwaj trzecioligowcy: Orion Sulechów i Wilki Wilczyn.

Tuż po zakończeniu pechowego dla międzyrzeczan sezonu, propozycję prowadzenia zespołu dostał wychowanek i wieloletni gracz miejscowego klubu Marcin Karbowiak.To będzie mój debiut jako trenera, ale postanowiłem spróbować swoich sił – mówi były środkowy bloku. – W przygotowaniu fizycznym, siłowym i wytrzymałościowym pomaga mi Piotr Haładus, który będzie równocześnie kapitanem zespołu – wyjaśnia świeżo upieczony szkoleniowiec.

Zespół ma za sobą pierwszy mecz kontrolny z Orionem Sulechów – W pierwszym sparingu ulegliśmy Orionowi 2:3, a umówiliśmy się z góry na rozegranie pięciu setów. W każdej partii graliśmy inną szóstką i jak na okres, w którym jesteśmy, to jestem zadowolony z postawy chłopaków. Zespół grał pierwszy raz ze sobą w różnych ustawieniach i rozumiał się nie najgorzej jak na ten etap przygotowań – ocenił trener.Zespół weźmie udział w kilku lokalnych turniejach. Najbliższy oficjalny występ Orła będzie miał miejsce w dniach 6-8 września podczas międzynarodowego turnieju winobraniowego w Zielonej Górze. Następnie 14 września weźmie udział w turnieju w Sulechowie, a 21 września będzie gospodarzem turnieju memoriałowego Michała Pajora i Pawła Dziekanowskiego. Oprócz tego zaplanowano kilka sparingów z lokalnymi drugoligowcami.

Naszym celem na najbliższy sezon będzie przede wszystkim wygrywanie kolejnych spotkań. Chcielibyśmy grać w górnej części tabeli, ale nie ukrywam, że zarówno moja drużyna, jak i nasi rywale to ekipy dość mocno przebudowane i dopiero liga zweryfikuje, czego możemy się spodziewać. Na chwilę obecną wydaje się, że najgroźniejsze będą drużyny z Wrześni, Poznania i Gorzowa – wymienia Karbowiak.

W Orle kolejny raz znajdzie się sporo miejscowych zawodników. Z zeszłego sezonu w drużynie pozostali przyjmujący Domink Sroga i Tomasz Korzeniewski oraz libero Marcin Wanat. Po przerwie powrócili do niej Kacper Szala i Piotr Haładus. Oprócz nich do sezonu przygotowuje się kilku młodych perspektywicznych międzyrzeczan, a także kilku drugoligowych graczy z doświadczeniem.

Skład Orła Międzyrzecz w sezonie 2013/2014:
Rozgrywający:
Piotr Haładus
Rafał Sowiński

Środkowi:
Adrian Sławiński
Kacper Szala
Damian Misterski

Przyjmujący/Atakujący:
Dominik Sroga
Tomasz Korzeniewski
Krzysztof Baran
Mateusz Pihan
Bartek Dura
Kamil Dobrowolski
Łukasz Przybysz

Libero:
Marcin Wanat
Michał Andrusiów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved