Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Najważniejsza jest możliwość zgrania zespołu

Jakub Bednaruk: Najważniejsza jest możliwość zgrania zespołu

fot. Cezary Makarewicz

AZS Politechnika Warszawska zajął trzecie miejsce w Turnieju Lotto o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Jakub Bednaruk, trener stołecznego zespołu, przyznał, że to nie wynik był najważniejszy. Głównym celem było zgranie zawodników w prawdziwy team.

Siatkarze Jakuba Bednaruka z Wyszkowa wrócili z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami na koncie. Na inaugurację rywalizacji 0:3 ulegli Camperowi, a kilka godzin później wygrali najważniejsze dla siebie starcie w turnieju – 3:1 pokonali przeciwnika z PlusLigi, BBTS Bielsko-Biała. W ostatnim pojedynku musieli natomiast uznać wyższość Energi Pekpolu Ostrołęka, z którą przegrali 1:2.

W meczach z zespołami z I ligi trener Bednaruk sprawdził swoich najmłodszych zawodników. Szansę dostali: Maciej Stępień, Paweł Adamajtis, Artur Szalpuk, Paweł Kaczorowski, Mateusz Sacharewicz, Przemysław Smoliński i Maciej Olenderek. Adrian Gontariu, Maciej Pawliński, Ivan Kolev, Marcin Nowak, Dawid Gunia, Michał Potera oraz gościnnie Paweł Woicki wsparli zespół tylko w jednym spotkaniu.

Ze względu na duże obciążenia treningowe starsi zawodnicy mogli w weekend nieco odpocząć. Młodzież zaś miała okazję sprawdzić się w boju. Choć mecz z Camperem jej nie wyszedł, przeciwko Pekpolowi zaprezentowała się już nieźle – ocenił Jakub Bednaruk.Wyniki spotkań na tym etapie nie mają dla mnie dużego znaczenia. Oczywiście chciałbym wygrywać wszystkie potyczki, ale teraz najważniejsza jest możliwość zgrania mojego zespołu, który w porównaniu z poprzednim sezonem znacznie się zmienił – powiedział. – Po turnieju w Wyszkowie wyciągniemy wnioski i będziemy dalej pracować – zapewnił.Rok temu AZS Politechnika Warszawska w Wyszkowie również zajął trzecią lokatę. – W sparingach nie szło nam najlepiej, a początek w PlusLidze mieliśmy świetny (pięć zwycięstw z rzędu – przyp. red.). Teraz więc też możemy przegrywać mecze towarzyskie – zażartował trener Bednaruk. – Turnieje są poligonem doświadczalnym. Dzięki nim mam okazję sprawdzić formę zawodników. Mogę przetestować różne ustawienia i warianty gry. Wszystko po to, żeby wygrywać mecze ligowe – wytłumaczył.

AZS Politechnika Warszawska jest w połowie przygotowań do sezonu 2013/2014. Turniej Lotto o Puchar Burmistrza Wyszkowa był dla niej pierwszym z całej serii sparingowych zmagań. Inżynierowie kolejne weekendy spędzą m.in. w Ełku, Radomiu i Suwałkach. W dniach 4-6 października zaprezentują się natomiast własnej publiczności. Wezmą wówczas udział w VIII Memoriale Zdzisława Ambroziaka. PlusLigę zainaugurują tydzień później. 12 października w Arenie Ursynów podejmą ekipę Effectora Kielce.

*Autorem tekstu jest Adrian Komorowski

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved