Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Inteligentni ludzie wyciągają wnioski z niepowodzeń

Bartosz Kurek: Inteligentni ludzie wyciągają wnioski z niepowodzeń

fot. archiwum

Za polską reprezentacją trzy sparingi z Serbią. We wszystkich lepsi okazali się rywale. Teraz Polacy wezmą udział w Memoriale Huberta Wagnera, a potem czeka ich walka o mistrzostwo Starego Kontynentu. - Mamy wszystko, by podołać wyzwaniu - mówi Kurek.

Za podopiecznymi Andrei Anastasiego ciągną się jak cień nieudane występy w igrzyskach olimpijskich w 2012 roku i tegorocznej Lidze Światowej. Bartosz Kurek uważa jednak, że polski zespół wiele wyciągnął z tych porażek i jest gotowy, aby powalczyć o sukces na zbliżających się ME. – Inteligentni ludzie wyciągają wnioski z niepowodzeń, tak samo jak z sukcesów. Ta reprezentacja była już na kilku zakrętach, wiele widziała i wygrała. Mamy wszystko, by podołać wyzwaniu – powiedział na łamach „Super Expressu”.

Przyjmujący twierdzi, że niepowodzenia na ostatnich wielkich imprezach nie są winą ani zespołu, ani trenera. – Nie zdobyliśmy tego, co sobie założyliśmy, ale ja nie widziałem tam żadnej mojej winy, kolegów czy trenera. Ciężko trenowaliśmy, po prostu zespoły po drugiej stronie były mocniejsze – stwierdził. Dodał, że jeśli Polacy zdobędą na tegorocznych mistrzostwach Europy medal, to absolutnie nie należy go traktować jako tzw. odkupienia win.

Kurek przyznał jednak, że podczas Ligi Światowej drużynie zabrakło konsekwencji, dlatego dobre momenty w meczach nie przełożyły się na wyniki. – Wierzę, że dodatkowe sparingi przed ME pomogą nam jeszcze lepiej się przygotować – zakończył.Przypomnijmy, że w najbliższy weekend reprezentacja Polski weźmie udział w Płocku w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Rywalami podopiecznych Andrei Anastasiego będą zespoły narodowe Holandii, Niemiec i Rosji.

źródło: inf. własna, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved