Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > „W zdrowym ciele zdrowy duch”, czyli lekarze na plaży w Gdańsku

„W zdrowym ciele zdrowy duch”, czyli lekarze na plaży w Gdańsku

fot. Łukasz Skorupa

Już po raz czwarty pomorscy lekarze zamienili białe fartuchy na stroje sportowe, aby zmierzyć się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie podczas kolejnej edycji Amatorskich Mistrzostw Pomorza Lekarzy w siatkówce plażowej.

Uczestnicy zawodów rywalizowali o puchary, medale i nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim w myśl podstawowej zasady nowożytnych igrzysk olimpijskich – „ Nieważny wynik, ważny udział „.

W tym roku po raz pierwszy rozegrany został oddzielny turniej kobiet, do którego zgłosiły się trzy duety. Po zaciętej walce panie podzieliły się medalami według następującej kolejności: złoto wywalczyła para Agnieszka Szawiel/Anna Kalisz, srebrne medale wręczono Ewie Roszko-Grycner i Agacie Piotrowskiej, a na najniższym stopniu podium stanął siostrzany duet – Anna Ingielewicz/Agnieszka Maj.

Tegoroczny turniej męski, do którego zgłosiło się 8 zespołów, przysporzył wiele emocji nie tylko widzom, ale przede wszystkim samym zawodnikom. Panowie i jedna para mieszana rywalizowali początkowo w dwóch grupach, rozgrywając dwusetowe mecze do 15 punktów. Podobnie jak przed rokiem, bezkonkurencyjna okazała się para Peter Kanyion (absolwent wydziału lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego) i Arkadiusz Patyk z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Pierwszy z nich na zawody w Brzeźnie dotarł prosto z turnieju finałowego mistrzostw Polski rozgrywanego w Niechorzu, gdzie rywalizował w parze z Marcinem Konkelem z najlepszymi plażowiczami w naszym kraju.



Na drugim stopniu podium IV Amatorskich Mistrzostw Pomorza Lekarzy stanęła para mieszana, aktualnie jeszcze studentów wydziału lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Marta Dornowska/Piotr Jabłecki. Trzecie miejsce wywalczyli natomiast Mateusz Koberda i Bartłomiej Wieczorek.

Turniej rozgrywany jednocześnie na trzech boiskach wzbudził duże zainteresowanie wśród plażowiczów, którym udzieliła się atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji oraz dobrej zabawy. Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje turnieju i serdecznie zapraszają wszystkich lekarzy wraz z rodzinami do wspólnej zabawy na plażach Trójmiasta w czasie wakacji. IV Amatorskie Mistrzostwa Lekarzy w siatkówce plażowej zorganizowane zostały pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.

Klasyfikacja końcowa turnieju kobiet:

 1. Agnieszka Szawiel/Anna Kalisz
 2. Ewa Roszko-Grycner/Agata Piotrowska
 3. Anna Ingielewicz/Agnieszka Maj


Klasyfikacja końcowa turnieju mężczyzn:

 1. Peter Kanyion/Arkadiusz Patyk
 2. Marta Dornowska/Piotr Jabłecki
 3. Mateusz Koberda/Bartłomiej Wieczorek

 4. Łukasz Skorupa/Michał Skorupa
 5-6. Bartosz Regent/Sergiusz Regent
      Tomasz Czekała/Marek Czekała
 7-8. Piotr Zygmuntowicz/Tomasz Prolin
      Piotr Maciejewski/Tomasz Stasiuk

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved