Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Thomas Jarmoc: Siatkówka to moje życie

Thomas Jarmoc: Siatkówka to moje życie

fot. archiwum

- Dla mnie dużym wyróżnieniem był fakt, że w Jastrzębiu chcieli ze mną rozmawiać - o początku swojej jastrzębskiej przygody mówił Thomas Jarmoc. - Wierzę, że mogę pomóc drużynie, mam ku temu potencjał i możliwości - dodał przyjmujący jastrzębian.

Dla Thomasa Jarmoca, nowego przyjmującego Jastrzębskiego Węgla, najbliższy sezon ligowy będzie nie tylko sprawdzianem, ale i szansą na poprawę swoich umiejętności. Przyjmujący dotychczas doświadczenie zdobywał m.in. w greckim AEK Ateny, niemieckim VfB Friedrichshafen czy belgijskim Euphony Asse-Lenni. Jak podkreśla zawodnik, propozycja, jaka wpłynęła z Jastrzębia-Zdroju, była ofertą z typu tych nie do odrzucenia. – Nie zastanawiałem się nad przyjęciem oferty długo, może sekundę (śmiech) – mówił Thomas Jarmoc. Dla Kanadyjczyka z polskim paszportem, grającego już na europejskich parkietach, Jastrzębski Węgiel nie był zespołem anonimowym. – Wiedziałem, że klub od dłuższego czasu utrzymuje się w ligowej czołówce, że mają bardzo dobrego trenera. Dla mnie dużym wyróżnieniem był fakt, że w Jastrzębiu chcieli ze mną rozmawiać i dali mi szansę, abym grał tutaj.

Zawodnik z trzecią ekipą ubiegłego sezonu związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Jak zaznacza Jarmoc, możliwość gry w Jastrzębskim Węglu jest dla niego dużą szansą. – Osobiście chciałbym udoskonalić swoje umiejętności, bo grałem w wielu klubach w Europie, ale w tak dobrym jeszcze nie. Wierzę, że mogę pomóc drużynie, mam ku temu potencjał i możliwości. Zdaję sobie sprawę, że przed nami ciężka droga, będzie trzeba rozegrać sporo spotkań, bo poza ligą gramy też w Lidze Mistrzów i będziemy musieli włożyć dużo pracy. A jaki będzie efekt końcowy – zobaczymy – przyznał Jarmoc, nie kryjąc, że jego ambicje sięgają miejsca w pierwszej szóstce. – Bardzo chciałbym grać w wyjściowym składzie. Na mojej pozycji jest jednak spora konkurencja, jest wielu dobrych zawodników, co jednak nie znaczy, że nie będę walczył. Na pewno pojawię się na parkiecie, mam nadzieję, że w większym wymiarze – dodał zawodnik, który o miejsce będzie rywalizował z Michałem Kubiakiem, Nicolasem Marechalem i Krzysztofem Gierczyńskim.

Przed siatkarzami z Jastrzębia-Zdroju intensywny sezon, obok gry na plusligowych parkietach podopiecznych Lorenzo Bernardiego czeka rywalizacja w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Thomas Jarmoc nie obawia się jednak zmęczenia wynikającego z natężenia spotkań. – Teraz mamy szansę, żeby jak najlepiej przygotować się na ten ciężki sezon. Jednak zawsze jest tak, że nigdy do końca nie wiadomo, co nas czeka, co się przydarzy, czy nie natrafimy na jakieś kontuzje i wtedy będziemy musieli reagować na bieżąco – zakończył zawodnik.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved