Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Thaisa Menezes MVP tegorocznej edycji World Grand Prix

Thaisa Menezes MVP tegorocznej edycji World Grand Prix

fot. FIVB

Trzeba przyznać, że Brazylijki wygrały World Grand Prix 2013 w cuglach. Siatkarki tego kraju otrzymały również trzy nagrody indywidualne. Najcenniejsza statuetka, dla MVP turnieju, powędrowała do rąk Thaisy Menezes.

Nagrody indywidualne podzieliły między sobą przede wszystkim zawodniczki z Brazylii i Serbii. Po jeden otrzymały reprezentantki Chin i USA.

Najlepsze zawodniczki World Grand Prix 2013:

MVP: Thaisa Menezes (Brazylia)
Najlepsze skrzydłowe: Zhu Ting (Chiny), Brankica Mihajlović (Serbia)
Najlepsze środkowe: Thaisa Menezes (Brazylia), Milena Rasić (Serbia)
Najlepsza libero: Fabiana Oliveira (Brazylia)
Najlepsza rozgrywająca: Alisha Glass (USA)
Najlepsza atakująca: Jovana Brakocević (Serbia)Siatkarki Włoch zajęły w tegorocznej edycji WGP piąte miejsce, jednak to właśnie Valentina Diouf zdobyła najwięcej punktów. W pięciu spotkaniach zanotowała na swoim koncie 110 oczek. Na drugiej pozycji uplasowała się Yukiko Ebata z Japonii (87 pkt.), zaś na trzeciej Jovana Brakocević z Serbii (82 pkt.).

W bloku najlepsza okazała się Thaisa Menezes ze średnią 1,33 bloku na set. Wyprzedziła w klasyfikacji swoją rodaczkę Fernandę Rodrigues (1,13 blok/set) i Serbkę Milenę Rasić (0,74 blok/set). Thaisa okazała się najlepsza również w klasyfikacji zagrywających, jednak tutaj do samego końca goniła ją Haruka Miyashita.

W przyjęciu dwie czołowe pozycje zajęły Japonki. Risa Shinnabe zanotowała skuteczność na poziomie 51,49%, zaś Saori Kimura 47,10%. Tuż za Azjatkami uplasowała się Fernanda Rodrigues ze skutecznością 40,74%.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved