Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Plany sparingowe Czarnych Radom

Plany sparingowe Czarnych Radom

fot. archiwum

Po kilkunastu dniach zajęć w hali i na siłowni Cerrad Czarni Radom rozpoczynają serię gier szkoleniowych. Pierwszym rywalem beniaminka PlusLigi w okresie przygotowawczym będzie KPS Siedlce. W sumie drużyna z Radomia rozegra 14-15 gier kontrolnych.

KPS z Czarnymi w pierwszym meczu zmierzy się 4 września. Potyczka odbędzie się w Siedlcach. W spotkaniu tym powinien zadebiutować Dirk Westphal. 27-letni Niemiec występujący w minionym sezonie w Knack Roeselare od poniedziałku rozpoczyna treningi w Radomiu. Sześć dni później zespoły zagrają ponownie, tym razem w Radomiu. – Na tym etapie przygotowawczym to odpowiedni przeciwnik. Podopieczni Sławomira Gierymskiego mają za sobą już kilka gier kontrolnych. Sprawdzian powinien być dobrym przetarciem przed kolejnymi sparingami – zapewnia Robert Prygiel.

Następny test drużyna z Radomia przejdzie 13 i 14 września. W tych dniach rywalem Czarnych będzie Wkręt-met AZS Częstochowa. Pierwszy mecz odbędzie się w Olsztynie koło Częstochowy, drugi w Lelowie. Bardzo pracowity dla podopiecznych Roberta Prygla będzie kolejny tydzień. 20 września w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zamelduje się Asseco Resovia Rzeszów. Mistrz Polski zagra w Radomiu, aby meczem z Czarnymi uczcić pamięć zmarłego przed niespełna dwoma laty Janusza Sobola, znanego arbitra. Spotkanie Cerrad Czarni – Asseco Resovia będzie pierwszym punktem tegorocznej edycji Radomskiego Festiwalu Siatkówki. Następnego dnia w hali przy ul. Narutowicza rozpocznie się Memoriał Jana Skorżyńskiego, szkoleniowca i współtwórcy legendarnej drużyny, która przed laty przez 18 sezonów występowała na parkietach ekstraklasy. Gospodarze najpierw zagrają z Camperem Wyszków, następnie ich rywalem będzie Cuprum Lubin. Program trzydniowej imprezy zamknie pojedynek z AZS-em Politechnika Warszawska.

Kolejny weekend siatkarze z Radomia spędzą w Bielsku-Białej. – Skorzystaliśmy z zaproszenia naszego niedawnego rywala w walce o mistrzostwo I ligi. Obok gospodarzy i nas w turnieju zagra Będzin, a także zespół z Ostrawy – informuje Robert Prygiel. Generalnym sprawdzianem będzie Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Turniej na warszawskim Ursynowie w hali Arena rozegrany zostanie w dniach 4-6 października, w weekend poprzedzający inaugurację sezonu. – Obok nas w stolicy zagrać mają: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Lotos Trefl Gdańsk, Wkręt-met AZS Częstochowa, AZS Politechnika Warszawska oraz Sir Safety Perugia. Naszym pierwszym rywalem ma być Lotos. Jeżeli wygramy, w stolicy rozegramy jeszcze dwa spotkania. W przypadku porażki swój udział zakończymy na dwóch – podkreśla szkoleniowiec Czarnych.Jest bardzo prawdopodobne, że w okresie przygotowawczym do sezonu drużyna z Radomia zagra jeszcze jeden mecz. – Sprawa wymaga jeszcze pewnych uzgodnień, ale jeżeli nic się nie zmieni, to 2 października w Białobrzegach naszym rywalem będzie AZS Politechnika Warszawska – zdradza Robert Prygiel.

Terminarz gier Czarnych:
4 września – KPS Siedlce (Siedlce)
10 września – KPS Siedlce (Radom)
13 września – Wkręt-met AZS Częstochowa (Olsztyn)
14 września – Wkręt-met AZS Częstochowa (Lelów)
20 września – Asseco Resovia Rzeszów (Radom)
21 września – Camper Wyszków, Cuprum Lubin (Radom)
22 września – AZS Politechnika Warszawska (Radom)
29-29 września – BBTS Bielsko-Biała, VK Ostrawa, MKS Banimex Będzin (Bielsko-Biała)
2 października – AZS Politechnika Warszawska (Białobrzegi)
4-6 października – Memoriał Zdzisława Ambroziaka (Warszawa)

 

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved