Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Maja Ognjenović: Możemy być zadowolone z wyniku, ale nie z gry

Maja Ognjenović: Możemy być zadowolone z wyniku, ale nie z gry

fot. archiwum

Pokonując Włoszki 3:2, siatkarki reprezentacji Serbii wywalczyły miejsce na najniższym stopniu podium Grand Prix siatkarek. - Zdobyliśmy nasz drugi medal World Grand Prix. Jestem dumny z mojego zespołu - powiedział na  konferencji prasowej Zoran Terzić.

Pierwsze spotkanie ostatniego dnia World Grand Prix miało wyłonić brązowe medalistki rozgrywek. Po emocjonującym, pięciosetowym meczu z triumfu mogły cieszyć się reprezentantki Serbii. – Jestem dumny z mojego zespołu. Przede wszystkim cieszę się, że udało nam się wywalczyć nasz drugi medal w rozgrywkach World Grand Prix. W całym spotkaniu nie graliśmy najlepiej, zwłaszcza w pierwszych trzech setach. Trudno mi powiedzieć dlaczego, być może dziewczyny myślały, że wystarczą im dwa sety. A kiedy nie jesteśmy odpowiednio skoncentrowani na grze, nie możemy zagrać dobrze. Później ta gra się poprawiła i realizacja stawianego przed nami zadania była łatwiejsza. Jestem bardzo szczęśliwy – mówił Zoran Terzić, trener brązowych medalistek. W podobnym tonie wypowiadała się kapitan reprezentacji Serbii. – Możemy być zadowolone z wyniku, ale nie z naszej dzisiejszej gry. Popełniłyśmy za dużo błędów własnych. Uzyskanie dobrego wyniku było trudne, ale możemy cieszyć się z trzeciego miejsca. Teraz musimy jeszcze pracować przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy – dodała Maja Ognjenović.

Zdecydowanie gorsze nastroje panowały w szeregach reprezentacji Włoch. – Zrobiliśmy kolejny krok do przodu – zaznaczył Marco Mencarelli, odnosząc się krótko do gry swoich podopiecznych. – Drugi set w naszym wykonaniu nie był dobry, ale poza nim zagraliśmy satysfakcjonująco – zakończył szkoleniowiec. Z samej gry zadowolone były także zawodniczki. – Nasza gra cieszy, starałyśmy się zagrać jak najlepiej. Rzeczywiście trudno nam się grało w tym drugim secie, momentami brakowało sił. Mam nadzieję, że na mistrzostwach Europy zagramy lepiej. Tutaj dodatkową trudnością było rozegranie pięciu meczów na przestrzeni pięciu dni – podkreśliła Martina Guiggi, kapitan reprezentacji Włoch.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved