Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Karch Kiraly: To był tydzień pełen wyzwań

Karch Kiraly: To był tydzień pełen wyzwań

fot. archiwum

- Trudne było uświadomienie sobie, jak dobrym trzeba być, by móc rywalizować w rozgrywkach o światowym zasięgu. Dużo się nauczyliśmy w przeciągu tego tygodnia - mówi o zakończonym turnieju World Grand Prix Karch Kiraly, trener reprezentacji USA.

Amerykańskie siatkarki na zakończenie turnieju finałowego World Grand Prix wygrały z Japonkami. Jak przyznał ich opiekun, Karch Kiraly, ostatnie pięć dni nie było łatwych dla jego zespołu. – To był tydzień pełen wyzwań. Przegraliśmy cztery mecze z rzędu. Wiedzieliśmy, że zagramy z mocną drużyną i jestem bardzo zadowolony z tego, jak mój zespół walczył. Walczył bardzo twardo i każda zawodniczka w mojej drużynie miała w tym swój udział, cała czternastka. Dobrze jest zakończyć turniej pozytywnym akcentem po trudnym tygodniu. To dobrze dla naszego planu i dla młodych zawodniczek, sporo osób nie odegrało w całym Grand Prix większej roli, jak Cassidy Lichtman, Lauren Paolini, Lauren Gibbemeyer, Kayla Banwarth, Kimberly Hill, Kelly Murphy. To dla nich dobrze, że mogły nabrać doświadczenia. Pozytywem była runda eliminacyjna w naszym wykonaniu, trudniejszym przeżyciem było uświadomienie sobie, jak dobrym trzeba być, by móc rywalizować w rozgrywkach o światowym zasięgu. Dużo się nauczyliśmy w przeciągu tego tygodnia, to nie były łatwe lekcje, ale dużo się nauczyliśmy – podkreślał Kiraly.

Także kapitan amerykańskiej drużyny, Kristin Hildebrand, podkreślała, że dla niej i jej koleżanek nie był to łatwy tydzień. – Na wstępie chciałabym pogratulować Japonii, naprawdę zagrała wspaniały mecz. Zawsze w spotkaniach z tą drużyną toczymy prawdziwe bitwy i tak było też dzisiaj. Cieszę się razem z moją drużyną i jestem ze wszystkich dumna. To był tydzień pełen wyzwań dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych i jestem naprawdę dumna z tego, jak walczyłyśmy, zwłaszcza w piątym secie – zakończyła swoją wypowiedź amerykańska przyjmująca.

Mniej powodów do radości miał trener Japonii, Masayohsi Manabe, którego podopieczne, podobnie zresztą jak Amerykanki, przegrały cztery mecze i wygrały tylko jeden w turnieju finałowym. – To był ostatni dzień i naprawdę chcieliśmy wygrać, ale drużyna popełniała błędy w ważnych momentach i to jest naturalne, że jeśli nie wykorzystujesz szans, to nie możesz wygrać. Ale ten turniej, dla tych młodych zawodniczek grających przeciwko najlepszym drużynom świata, będzie bardzo wartościowy. Mimo to nie jestem zadowolony, ponieważ wygraliśmy tylko jedno spotkanie.Saori Kimura, kapitan japońskiej reprezentacji, również podkreślała chęć zwycięstwa swojej drużyny. – Naprawdę chciałyśmy wygrać dzisiejszy mecz. Drużyna nie potrafiła postawić kropki nad i, to wstyd. W spotkaniach, w których trzeba rozgrywać pięć setów, wydaje się, że ten zespół nie może wygrać, musimy na to zwrócić uwagę.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved