Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jose Roberto Guimaraes: Ten turniej był dla nas wartościowy

Jose Roberto Guimaraes: Ten turniej był dla nas wartościowy

fot. archiwum

Brazylijki zdominowały tegoroczny turniej finałowy World Grand Prix, nie tracąc w nim nawet seta. Szkoleniowiec zespołu i zawodniczki nie ukrywali swojej radości. Wspominali przy okazji także o igrzyskach olimpijskich w Rio.

– Cieszę się z tego, że dzisiaj wygraliśmy i po raz dziewiąty zwyciężyliśmy w rozgrywkach World Grand Prix. Ten turniej był dla nas bardzo wartościowy, ponieważ mogliśmy grać przeciwko kilku mocnym zespołom, które prezentują różny styl gry. Podejście mojego zespołu do tego turnieju było bardzo dobre – nie ukrywał swojej radości trener Ze Roberto. Brazylijki jednak mają przed sobą długoterminowy cel, jakim są igrzyska olimpijskie w Rio. – Igrzyska olimpijskie w Rio znaczą wiele dla naszego zespołu nie tylko dlatego, że będziemy grali u siebie, ale też dlatego, że ludzie spodziewają się wygranej, więc presja ze strony kibiców jest kolejną rzeczą, z powodu której musimy być dobrze przygotowani – dodał szkoleniowiec Brazylii. Jego podopieczne zdominowały turniej finałowy WGP, w którym nie straciły nawet seta. Czy to oznacza, że są zdecydowanie na wyższym poziomie niż inne zespoły na świecie? – Nie jestem w stanie powiedzieć, czy jesteśmy poziom wyżej niż inne zespoły. Jest kilka drużyn, które nie mogły dotrzeć do tego finału, np. Turcja, Bułgaria czy Rosja i to jest główny powód, dlaczego nie jestem w stanie dokonać żadnych porównań. Inne zespoły dążące do gry na igrzyskach olimpijskich na pewno będą poprawiać swoją grę, więc nie możemy pozostać w tyle – odpowiedział Jose Roberto Guimaraes.

Ze zwycięstwa cieszyły się oczywiście także siatkarki. – Jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa. Jest to to, o czym zawodnicy marzą. Myślę, że Chinki nie zagrały dziś tak dobrze, jak zwykle. Cały czas możemy jeszcze poprawić naszą grę, ale teraz chcemy świętować – powiedziała Fabiana Claudinho. – W zespole mieliśmy kilka nowych zawodniczek. Kilka elementów w naszej grze nie było wykonywanych dobrze, ale ogólnie był to dobry start. Spodziewam się, że nasz zespół będzie jeszcze lepszy – dodała Thaisa Menezes.

Jenny Lang Ping na pomeczowej konferencji przypomniała fakt, że jej zespół wczoraj bardzo późno skończył ciężki mecz z Japonią, co na pewno przełożyło się na postawę Chinek w niedzielę. – Próbowaliśmy grać dzisiaj naszą najlepszą siatkówkę. Wczoraj skończyliśmy bardzo późno mecz z Japonią, a kilka zawodniczek narzeka na urazy, więc wybraliśmy dla nich odpoczynek. Niektóre siatkarki nie miały za dużo szans na grę. Myślę, że mój zespół wykonał dobrą robotę, nauczył się bardzo dużo, a dodatkowo mogliśmy zobaczyć, jaki talent mają młode zawodniczki. Chciałabym też podziękować Japonii za organizację pięknego turnieju. Ludzie, którzy pracowali z naszym zespołem, byli profesjonalistami, a dodatkowo publiczność była cudowna. To duży komfort grać w Japonii – powiedziała znakomita trenerka. – Chciałabym pogratulować Brazylii zwycięstwa. Myślę, że jest to bardzo silny zespół, dobrze grający w bloku i obronie. Dziś dokonaliśmy zmian w składzie, ale myślę, że następnym razem możemy grać lepiej – dodała kapitan chińskiego zespołu Hui Ruoqi. 

 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved