Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Drużyny Pałacu Bydgoszcz zakończyły obozy szkoleniowe

Drużyny Pałacu Bydgoszcz zakończyły obozy szkoleniowe

fot. archiwum

Wraz z końcem sierpnia nastąpił powrót drużyn Pałacu z obozów przygotowawczych. Siatkarki ciężko trenowały, szlifując formę przed nowym sezonem. Jak przebieg treningów i realizację założeń oceniają trenerzy poszczególnych ekip?

Seniorki pod wodzą Rafała Gąsiora trenowały w dalekiej Kielnarowej. – Warunki do treningu były bardzo dobre. To, co założyliśmy sobie przed wyjazdem, zrealizowaliśmy w stu procentach, jestem więc bardzo zadowolony – przyznał szkoleniowiec. Jak będzie wyglądał następny etap przygotowań do sezonu? – Od wtorku wznawiamy treningi w hali Łuczniczka, a już w następny weekend wyjeżdżamy na pierwszy oficjalny turniej do Jastrowia, później czekają nas kolejne towarzyskie rozgrywki – w Jarocinie i Bobolicach.

W Sępólnie Krajeńskim obozy miały juniorki i kadetki. Trener zespołu juniorskiego Maciej Kromrych nie ukrywa zadowolenia z pracy jaką wykonały jego podopieczne. – To były dwa tygodnie intensywnej pracy, na pewno obóz przepracowaliśmy bardzo solidnie. Myślę, że każda z dziewczyn poprawiła w jakimś stopniu swoje umiejętności i mimo że są one bardzo zmęczone, to mogą być usatysfakcjonowane wykonaną tu pracą. Chcieliśmy się dobrze przygotować do długiego sezonu i wydaje mi się, że dobrze wykonaliśmy założenia przedwyjazdowe. Okazało się, że oprócz ciężkich treningów był także czas na integrację i wspólną zabawę. – Uczestniczyliśmy w karaoke i w podchodach, świetnie się przy tym bawiliśmy. Tworzymy zgrany kolektyw, nasza współpraca na wszelkich polach układa się bardzo dobrze i z tego również jestem zadowolony. Co do planów na najbliższe dni, to spotykamy się w poniedziałek na siłowni i zaczynamy treningi pod kątem turnieju towarzyskiego, którego w połowie września będziemy gospodarzem. Jest to okazja do tego, aby porównać się z dobrymi przeciwnikami i nie ukrywam, że chcielibyśmy tam dobrze wypaść.

Z treningów w Sępólnie Krajeńskim cieszy się także trener kadetek Agata Kopczyk. Obóz przebiegał dokładnie tak, jak zakładaliśmy na początku. Było dużo treningów, dużo biegania, ćwiczeń wytrzymałościowych. Dziewczyny wykonały ciężką pracę i tym bardziej się cieszę, że mimo zmęczenia udało im się zmobilizować i wygrać sparing z Rumią (kadetki zwyciężyły 3:1 – przyp. red.). Jestem też bardzo zadowolona z integracji w zespole, ponieważ jest sporo nowych zawodniczek, ale dobrze „weszły” one w zespół i widać, że stanowimy wszyscy fajny, zgrany team. Mam nadzieję, że będzie to się przekładało na wyniki na boisku.Już w środę z Tucholi wróciły drużyny młodziczek. – Dziewczyny bardzo dobrze się spisały. Założoną pracę wykonaliśmy w stu procentach i jest to powód do zadowolenia. Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku – powiedział trener Jacek Janowski.

W tym roku na obozach trenowało łącznie ponad dziewięćdziesiąt zawodniczek. To już kolejny rok z rzędu, gdzie ekipy Pałacu wysyłane są na tego typu wyjazdy, podczas których mogą solidnie przygotować się do nowego sezonu.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved