Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: W turnieju męskim górą również Rosjanie

ME U-18: W turnieju męskim górą również Rosjanie

fot. archiwum

Także w turnieju męskim próżno szukać na podium par z Polski. Złoty medal zdobyli siatkarze z Rosji Jarzutkin/Stojanowskij, którzy pokonali Austriaków Buchegger/Pristauz-Telsnigg. Brązowy medal padł łupem Niemców Rudolf/Sossenheimer.

Do dwóch dzisiejszych półfinałów awansowały dwie pary z Niemiec, jedna z Rosji oraz Austriacy. Jak się okazało, oba duety niemieckie musiały uznać wyższość swoich rywali. W pierwszym starciu półfinałowym team Rudolf/Sossenheimer uległ dwójce Jarzutkin/Stojanowskij. Rozstawieni z dwójką Rosjanie musieli jednak mocno się postarać, by triumfować w całym spotkaniu, reprezentanci Niemiec mocno bowiem naciskali, zwłaszcza w pierwszej odsłonie. Obie pary zaliczyły w niej przestoje, jednak obronną ręką z tego wyszli zawodnicy z Europy Wschodniej. W drugim secie było podobnie. Niemcy starali się jeszcze nawiązać walkę, jednak po pewnym czasie przewaga Jarzutkina i Sojanowskijego była coraz bardziej widoczna i na boisku, i na tablicy wyników, co zaowocowało dwusetowym zwycięstwem. Drugie spotkanie o przepustkę do gry w finale było już bardziej jednostronne. Buchegger/Pristauz-Telsnigg od początku spisywali się lepiej, nie pozwalając rywalom na wiele. W obu setach Göbert/Stadie starali się choć na chwilę przejąć inicjatywę, ale Austriacy dzielnie spisywali się w polu zagrywki, a także w obronie, co niedługo potem zamieniali na kolejne punkty.

Bratobójczy pojedynek pomiędzy dwiema parami z Niemiec okazał się emocjonującym widowiskiem. Dobrze znające się duety stoczyły zaciętą walkę, prezentując pełną skalę swoich możliwości. Nie ustrzegli się też błędów. W obu setach prowadzenie często zmieniało strony boiska, a o wygranej decydowały niezwykle zacięte końcówki. W nich dobry przegląd sytuacji na boisku i skuteczniejsza gra pary Rudolf/Sossenheimer sprawiła, że to na ich szyjach zawisły brązowe medale. Równie wyrównane i pełne emocji widowisko stworzyły pary finałowe. Pełne długich wymian, bardzo widowiskowych obron oraz potężnych uderzeń z obu stron widowisko zakończyła wygrana Rosjan, którzy jakby zachowali więcej sił. Duet austriacki najmocniej rozpoczynał każdego z setów, jednak z czasem spuszczając trochę z tonu. Mimo to udawało się im nadal dotrzymywać kroku rywalom, którzy jednak w końcówkach potrafili dobić przeciwników.

Finał:
Buchegger/Pristauz-Telsnigg AUT [5] – Jarzutkin/Stojanowskij RUS [2] 0:2

(19:21, 22:24)Mecz o 3. miejsce:
Göbert/Stadie GER [28] – Rudolf/Sossenheimer GER [4] 0:2

(20:22, 21:23)

Półfinały:
Rudolf/Sossenheimer GER [4] – Jarzutkin/Stojanowskij RUS [2] 0:2
(19:21, 16:21)
Göbert/Stadie GER [28] – Buchegger/Pristauz-Telsnigg AUT [5] 0:2
(15:21, 15:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved