Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jenny Lang Ping: To było świetne widowisko

Jenny Lang Ping: To było świetne widowisko

fot. archiwum

Siatkarki Chin odniosły kolejną cenną wygraną, jednak aby pokonać Japonki, potrzebowały aż pięciu setów. Na konferencji prasowej Jenny Lang Ping po raz kolejny mówiła o koncentracji. - Musimy nauczyć się od Japonek wielu rzeczy - dodała.

Przygotowywałyśmy się do takich gier. Japonia to świetna drużyna, dobrze zorganizowana, szybka i ma nad piłką kontrolę – komplementowała rywalki Jenny Lang Ping.Mają dużo atutów, których my nie mamy. Mówiłam moim zawodniczkom, że Japonia to dobra drużyna, która jest gospodarzem turnieju i na pewno w hali będzie hałas. Mówiłam „musimy być skoncentrowane”. Chcę wiele wynieść z tego meczu. Musimy nauczyć się od Japonek wielu rzeczy. To było świetne widowisko w wykonaniu publiczności i chcę im podziękować za wspieranie zawodniczek.

O świadomości dużego hałasu i dopingu dla gospodyń mówiła także Hui Ruoqi, kapitan Chinek. – Hałas był niesamowity i musiałyśmy się mocno skoncentrować. Wiem, jak Japończycy kochają siatkówkę. Japonki zdecydowanie poprawiły blok i obronę, dlatego musiałyśmy być cierpliwe i pracować zespołowo. To był dla nas bardzo cenny mecz.

Przegraliśmy i musimy pomyśleć, jak stać się silniejszymi – powiedział po meczu Masayoshi Manabe, trener Japonek. – Chiny mają wysokie i młode zawodniczki o świetnej technice. Jutro zagramy z drużyną USA, która ma wysoki blok, ale chcemy zakończyć Grand Prix zwycięstwem.Kapitan japońskiej ekipy, Saori Kimura, powiedziała jedynie, że jej drużyna była lepiej przygotowana do tego spotkania niż do poprzednich. – Wciąż jednak popełniamy błędy, dlatego nie mogłyśmy wygrać i jest mi z tego powodu przykro.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved