Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Grzegorz Surma: Chciałbym, abyśmy awansowali do fazy play-off

Grzegorz Surma: Chciałbym, abyśmy awansowali do fazy play-off

fot. archiwum

W poprzednim sezonie Grzegorz Surma był motorem napędowym KS-u Milicz. Tym razem jednak młody przyjmujący występować będzie w drużynie Grzegorza Słabego i powinien być dużym wzmocnieniem dla Tyskiego Klubu Siatkarskiego.

Po znakomitym sezonie w Miliczu zdecydowałeś się kontynuować swoją siatkarską przygodę w Tychach. Co skłoniło cię do podjęcia takiej decyzji i zasilenia szeregów TKS-u?

Grzegorz Surma:Nie ukrywam, że początkowym aspektem była po prostu sytuacja w klubie. Później pojawiła się ciekawa oferta z TKS-u, a Tychy znajdują się całkiem blisko mojego rodzinnego domu, także dlatego zdecydowałem się kontynuować swoją przygodę z siatkówką właśnie w Tychach.

Od miesiąca ciężko trenujecie pod okiem Grzegorza Słabego i Marcina Nycza. Jak do tej pory przebiega okres przygotowawczy?W mojej opinii przebiega on jak najbardziej pomyślnie, trenujemy bardzo ciężko. Efekty siłowni widać póki co na treningach, które odbywają się w hali. Mamy jednak nadzieję, że tak duże obciążenia treningowe pozwolą nam uzyskać jak najlepszą dyspozycję w momencie startu pierwszoligowych rozgrywek.

Personalnie TKS wydaje się być nieco mocniejszy niż w ubiegłym roku, jednak poprzeczka podniesiona będzie zdecydowanie wyżej, gdyż to w końcu pierwsza liga. Jak oceniasz szansę swojego nowego zespołu w nadchodzącym sezonie?

To jest sport, także tutaj wszystko może się zdarzyć. Ja liczę na jak najlepsze występy naszej drużyny. Na to, że w każdym meczu będziemy chcieli i walczyli o to, żeby ugrać jak najwięcej i w miarę możliwości pokazywali się z jak najlepszej strony. Jeśli nasza ambicja będzie utrzymywana na wysokim poziomie, to wydaje mi się, że pójdą za tym także wyniki sportowe.

Czy twoim zdaniem któryś z beniaminków ma szansę namieszać w czołówce pierwszej ligi?

W chwili obecnej ciężko jest coś takiego stwierdzić. Myślę, że na początku każdy z beniaminków ma takie same szanse, a rozgrywki pierwszej ligi z czasem wszystko zweryfikują.

Atutem TKS-u w tym sezonie może być szeroki skład, gdyż praktycznie na każdej pozycji walka o miejsce w pierwszej szóstce zapowiada się bardzo ciekawie. Nie inaczej sytuacja wygląda na przyjęciu, gdzie oprócz ciebie występować będzie także trzech niezłych zawodników. Chyba nikt przed sezonem nie może być pewny miejsca w wyjściowym składzie?

Myślę, że zacięta rywalizacja na każdej pozycji może tylko korzystnie wpłynąć na wyniki, które będziemy osiągać, więc szeroki skład, którym dysponujemy, to z pewnością duży atut. Pozostaje nam się tylko cieszyć, że do grupy dobrych zawodników, którzy pozostali w TKS-ie, dołączyło także kilku nowych, ambitnych siatkarzy.

Na koniec powiedz, jakie są twoje oczekiwania i cele na najbliższy sezon.

Bardzo chciałbym, abyśmy wraz z zespołem awansowali do fazy play-off, a wtedy będziemy mogli już grać o najwyższe cele.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved