Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Zmiany w Lidze Światowej i World Grand Prix?

Zmiany w Lidze Światowej i World Grand Prix?

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że duże zmiany czekają Ligę Światową i World Grand Prix. - Dążymy do tego, żeby uczynić Ligę Światową jeszcze bardziej elitarnymi rozgrywkami - powiedział na łamach "Przeglądu Sportowego" Mirosław Przedpełski.

Jak informuje „Przegląd Sportowy”, w Lidze Światowej już od przyszłego roku ma wziąć udział od ośmiu do dwunastu zespołów. Spośród nich zostaną wyłonieni uczestnicy turnieju finałowego. Teoretycznie słabsze drużyny będą miały szansę gry w tzw. drugiej dywizji. Dobry występ da im szansę awansu do najbardziej prestiżowej części rozgrywek. – To powinna być rywalizacja absolutnie najlepszych zespołów świata w wypełnionych po brzegi halach. Tu nie ma miejsca dla średniaków – argumentuje Mirosław Przedpełski.

Jak dodał prezes PZPS-u, udział w LŚ miałyby zapewniony cztery ekipy: Brazylia, Rosja, Włochy i Polska. Są to bowiem kraje uznawane nie tylko za najlepsze pod względem sportowym, ale i organizacyjnym.

Nowy system gry ma zostać również wprowadzony w World Grand Prix. – Chcemy, żeby te rozgrywki były rozgrywane według tej samej formuły, co rywalizacja u panów – powiedział Mirosław Przedpełski. Trzeba bowiem przyznać, że obecnie faza grupowa jest dla wielu zespołów bardzo skomplikowana. Część z ekip co tydzień musi być bowiem na turnieju na innym kontynencie. – Jestem zwolennikiem zmiany formuły. Ta obowiązująca teraz jest bardzo zła – przyznał Piotr Makowski, trener reprezentacji Polski.Okazuje się, że nawet w przypadku zmiany zasad rozgrywania WGP w przyszłym roku w imprezie tej na pewno zagrają biało-czerwone. – Nasza umowa z FIVB, gwarantująca naszym paniom start w Grand Prix, obowiązuje jeszcze w przyszłym roku – tłumaczy Przedpełski.

O nowych zasadach obowiązujących w Lidze Światowej i World Grand Prix mają zadecydować władze FIVB na jesiennym spotkaniu.

*Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved