Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Thiago Alves już po zabiegu

Thiago Alves już po zabiegu

fot. voleibrasil.org.br

Przyjmujący reprezentacji Brazylii Thiago Alves w czwartek przeszedł operację kontuzjowanego łokcia. Siatkarz zmagał się z urazem przez całe rozgrywki Ligi Światowej, a dopiero po ich zakończeniu zdecydował się na podjęcie leczenia w USA.

Aktualny wicemistrz olimpijski, Thiago Alves, jest etatowym reprezentantem Brazylii. Co prawda w kadrze Canarinhos nie odgrywa pierwszoplanowej roli, jednakże od kilku sezonów jest regularnie powoływany do zespołu prowadzonego przez Bernardo Rezende. Nie inaczej było w tym roku. Bernardinho powołał do zespołu narodowego przyjmującego mistrzów Brazylii, RJX Rio de Janeiro, a ten oczywiście się zjawił i rozpoczął przygotowania do Ligi Światowej. Właśnie podczas treningów przed startem rozgrywek World League Thiago Alves doznał urazu prawego łokcia, który doskwierał mu przez całą rundę interkontynentalną i fazę finałową rozgrywaną w argentyńskim Mar del Plata. Brazylijczyk na boisku praktycznie się nie pojawiał, ale dzielnie znosił kolejne treningi i nie opuścił Canarinhos.

Dopiero po zakończeniu Ligi Światowej Alves zdecydował się na dokładne zbadanie swojego łokcia. Okazało się, że doznał on rozkruszenia kości w stawie łokciowym, a przez to również uszkodzenia samego stawu. Brazylijczyk zdecydował, iż operację, która pozwoli mu wrócić do pełni dyspozycji, przeprowadzą lekarze ze Stanów Zjednoczonych. Po okresie oczekiwania, w czwartek przyjmujący RJX pomyślnie przeszedł operację i teraz czeka go okres rehabilitacji i powrotu do całkowitej sprawności. – Od początku lipca towarzyszył mi duży ból tego łokcia. To wszystko ciągnęło się aż do Final Six Ligi Światowej w Argentynie. Po tym turnieju przeszedłem dokładne badania i zdiagnozowano u mnie problem z łokciem, który polegał na tym, iż nie mogłem go swobodnie prostować i zginać, bo przeszkadzały w tym ciała obce. Najprościej było je po prostu usunąć. Teraz czeka mnie około trzytygodniowa rehabilitacja, a później będę już gotowy do normalnego treningu – opowiedział zawodnik.

W nadchodzącym sezonie Thiago Alves będzie zawodnikiem mistrzów Brazylii, którzy ze względu na zmianę sponsora zmienią również nazwę z RJX na RJ Sports Rio de Janeiro. Z członu RJX zniknęła litera „X”, która była związana z firmą OGX należącą do brazylijskiego multimilionera Eike Batisty. Biznesmen zdecydował się nie pompować tak ogromnych pieniędzy w siatkarski klub i zmniejszył o połowę swoją pomoc finansową dla drużyny. Z tego też względu do tej pory większość zawodników miała jedynie ustne potwierdzenie warunków swoich kontraktów, a niektórzy, jak Dante czy Lucas Saatkamp, nie zgodzili się na obniżenie zarobków i wybrali oferty innych klubów. Teraz, kiedy sytuacja finansowa RJ Sports jest już klarowna, zacznie się oficjalne podpisywanie umów z siatkarzami, którzy będą bronić barw zespołu ze stolicy karnawału. Podstawowym przyjmującym RJ Sports ma być właśnie Thiago Alves, a jego partnerami między innymi: Bruno Rezende, Leandro Vissotto, Mauricio Souza, Riad czy Mario.źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved