Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Maja Ognjenović: Było łatwiej, niż się spodziewałyśmy

Maja Ognjenović: Było łatwiej, niż się spodziewałyśmy

fot. Cezary Makarewicz

Siatkarki z Serbii w swoim trzecim meczu w finałach World Grand Prix zwyciężyły 3:0 z kadrą Japonii. Gospodynie popełniały dużo błędów własnych, co znacząco ułatwiło zadanie Europejkom. - Nie potrafiłyśmy złapać rytmu - stwierdziła Saori Kimura.

O tym, że z siatkarkami z kraju samurajów gra się niezwykle trudno, wielokrotnie przekonywały się różne reprezentacje na świecie. Na duży opór i zaciętość w grze Azjatek przygotowane były Serbki, jednak czekało je miłe rozczarowanie. Gospodynie turnieju finałowego zagrały słaby mecz i tylko momentami wykorzystywały wszystkie swoje atuty. – Zespół Serbii ma w składzie wysokie i silne siatkarki. My często się dzisiaj myliliśmy w naszych kombinacjach, a w szczególności w relacji rozgrywająca – atakujące. Jutro czeka nas mecz z Chinkami, które grają bardzo dobry turniej. Musimy jednak zmierzyć się z naszymi problemami i poprawić grę kombinacjami. Mocną stroną Japonii jest także obrona, która dzisiaj nie funkcjonowała u nas dobrze – podsumował trener Japonek, Masayoshi Manabe.

Radości z łatwiejszej przeprawy z Japonkami nie ukrywał Zoran Terzić. Opiekun mistrzyń Europy przyznał, że oczekiwał niezwykle trudnego meczu, który będzie kosztował jego siatkarki wiele sił. – Chciałbym podziękować moim zawodniczkom, bo zagrały dzisiaj naprawdę dobrze. Bardzo lubię grać w Japonii, szczególnie przeciwko drużynie gospodyń, bo w hali jest wtedy niesamowita atmosfera. W tym meczu było trochę łatwiej, niż się spodziewaliśmy. Japonki zaczęły popełniać błędy i dzięki temu znacznie ułatwiły nam naszą pracę. Mimo wszystko mój zespół grał dobrze i okazywał szacunek dla rywala przez całe trzy sety – powiedział szkoleniowiec Serbii.

Bardzo oszczędna w słowach była kapitan japońskiej drużyny, Saori Kimura. Popełniłyśmy bardzo dużo błędów zwłaszcza w momentach, gdy potrzebowałyśmy tych punktów. Nie potrafiłyśmy złapać właściwego rytmu – krótko skomentowała przyjmująca.Dobrze znana polskim kibicom rozgrywająca Maja Ognjenović również zwróciła uwagę na dużą ilość błędów popełnianych przez Japonki. Poza tym była siatkarka Impelu Wrocław pochwaliła grę swojej drużyny w obronie i bloku. – Jeśli mam być szczera, to muszę przyznać, że było łatwiej, niż się spodziewałyśmy. Po pierwsze Japonki popełniały dużo błędów własnych, a po drugie my świetnie spisywałyśmy się w obronie i grze blokiem. Teraz chcemy skoncentrować się na naszych kolejnych meczach, by wciąż grać tak dobrze – zakończyła.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved