Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > KPS Chemik Police i reprezentacja Białorusi zagrały towarzysko

KPS Chemik Police i reprezentacja Białorusi zagrały towarzysko

fot. archiwum

Siatkarki Chemika Police, które przygotowują się do sezonu ligowego, mają już za sobą pierwsze mecze sparingowe. Ich rywalem była reprezentacja Białorusi, która przygotowuje się do rozpoczynających się już niebawem mistrzostw Europy.

Zespoły rozegrały między sobą w Sulechowie dwa mecze, pierwszy odbył się w czwartek o godzinie 18:30, natomiast kolejny w piątek o 12:00. Trenerzy obu zespołów, Wiktor Gonczarow i Mariusz Wiktorowicz, ustalili, że bez względu na wynik rozegrane zostaną cztery sety. W obu meczach górą były Białorusinki. Należy jednak pamiętać, że obie drużyny są na różnych etapach przygotowań. Białorusinki są w przededniu rozpoczęcia dużej imprezy, natomiast policzanki, które do rozpoczęcia sezonu mają jeszcze kilka tygodni, obecnie są w ciężkim treningu, co na pewno przełożyło się na różnice w szybkości i dynamice pomiędzy zespołami. Białoruś podczas ME zagra w Dreźnie w grupie C z Rosją, Azerbejdżanem i Chorwacją. – Zacznę od tego że to Białorusinki potrzebowały sparingpartnera, a my jesteśmy w 4 tygodniu okresu przygotowawczego, a od niecałych 2 tygodni dopiero skaczemy. Grałyśmy w ustawieniach szóstkowych zaledwie parę treningów i tak naprawdę nie można oceniać teraz naszej gry. My się dopiero poznajemy, docieramy się i uważam, że jak na 4 tygodnie to nie prezentujemy jeszcze „żadnej” formy. Wiem, że będzie dobrze, bo atmosfera jest w najlepszym porządku, a to najważniejsze. Resztę sztab szkoleniowy zbuduje dla nas w odpowiednim momencie – mówiła po rozegranych sparingach przyjmująca Chemika – Justyna Raczyńska.

– Rozegrane dwa mecze kontrolne z reprezentacją Białorusi dały nam pierwsze informacje dotyczące analizy naszej gry na tym etapie przygotowań. Było to nasze pierwsze granie po ciężkich czterech tygodniach pracy w hali i w siłowni. Rywalki zaprezentowały dobrą dyspozycję i myślę, że mają szansę powalczyć w swojej grupie na mistrzostwach Europy, które zaczynają się już w przyszłym tygodniu. My mamy jeszcze pięć tygodni do rozpoczęcia ligi i cały czas będziemy intensywnie pracować na siłowni i ulepszać system naszego grania, pomimo zmęczenia, jakie dziewczyny odczuwają. Fragmentami pokazaliśmy potencjał, jaki tkwi w zespole i cały czas, w każdy dzień treningowy będziemy się doskonalić – podsumował oba mecze szkoleniowiec beniaminka ORLEN Ligi. Mariusz Wiktorowicz mógł w tym dwumeczu skorzystać niemal ze wszystkich swoich zawodniczek, brakowało Any Bjelicy i Mai Ognjenović, które aktualnie wraz z reprezentacją Serbii walczą w japońskim Sapporo o medal WGP.

Białoruś – KPS Chemik Police 3:1
(25:19, 19:25, 25:15, 25:18)Białoruś – KPS Chemik Police 3:1
(25:22, 25:19, 25:21, 20:25)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved