Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Hui Ruoqi: Jestem dumna z mojej drużyny

Hui Ruoqi: Jestem dumna z mojej drużyny

fot. archiwum

W czwartek ekipa Chin wygrała z Włoszkami dopiero po walce w tie-breaku. Dziś zagrała już dużo lepiej i w trzech setach pokonała zespół narodowy USA. - Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z mojej drużyny - nie ukrywała Hui Ruoqi, kapitan Azjatek.

Amerykańskie zawodniczki bardzo wysoko skaczą i mają dobry blok – podkreśliła Hui Ruoqi. Miałyśmy dobry start, ale później nie grałyśmy już tak dobrze. Starałyśmy się jednak najmocniej jak umiałyśmy i byłyśmy w stanie wygrać, dlatego jestem bardzo szczęśliwa i dumna z mojej drużyny.

Zespół USA komplementowała także Jenny Lang Ping, która w przeszłości była szkoleniowcem tej drużyny. – Jestem przekonana, że USA ma bardzo dobrą drużynę. Mają wiele świetnych zawodniczek, których nie ma na tym turnieju. Mają młode, utalentowane siatkarki i wykonują świetną pracę. Przed meczem powiedziałam moim zawodniczkom, że muszą wykorzystać swoją szybkość. W drugim secie musiałam im przypomnieć o koncentracji w obronie.

Mój zespół rozgrywa dobry turniej i słusznie zdobył prawo do gry w finałach – powiedział Karch Kiraly, trener Amerykanek. – To oczywiste, że grają tu najlepsze zespoły świata i są w stanie grać na wyższym poziomie, któremu nie jesteśmy w stanie sprostać. Gratulacje dla Chinek, rozgrywają świetny turniej.W samych superlatywach o Azjatkach wypowiadała się też Kristin Hildebrand, kapitan USA. – Grają bardzo dobrze, dziś zagrały kolejny świetny mecz. Jestem jednak rozczarowana porażką. Miałyśmy szansę w trzecim secie, ale nie wykorzystałyśmy tego. Mogłyśmy dać z siebie więcej, więc to rozczarowujące.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved