Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Fabiana Claudino: Zagrywka pomogła nam wygrać

Fabiana Claudino: Zagrywka pomogła nam wygrać

fot. archiwum

Siatkarki reprezentacji Brazylii idą przez finały World Grand Prix jak burza. Mają już na koncie trzy zwycięstwa i to bez straty seta. Trener Jose Roberto Guimaraes cieszył się szczególnie z dokonań punktowych jego drużyny w zagrywce.

Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy mecz. Mieliśmy naprawdę dobry początek w pierwszym secie, ale w drugim straciliśmy koncentrację oraz agresywną grę – powiedział szkoleniowiec Brazylijek. – Wróciliśmy do gry w trzeciej partii, szczególnie w zagrywce. Zdobyliśmy tym elementem 13 punktów, co jest dobrym znakiem przed meczami z Serbią i Chinami.

Na początku pierwszego seta grałyśmy naprawdę dobrze, szczególnie w zagrywce i przyjęciu. W drugim straciłyśmy koncentrację, ale szczęśliwie wygrałyśmy – dodała Fabiana Claudino, kapitan brazylijskiej ekipy. – W trzeciej partii nasza zagrywka była bardzo dobra i pomogła nam wygrać.

Trener Włoszek, Marco Mencarelli, przyznał, że mecz z Brazylią zapowiadał się na najtrudniejszy w tym turnieju. – Nie sądziłem jednak, że będzie aż tak ciężki – podkreślił. – W pierwszym i drugim secie dotrzymywaliśmy im kroku, ale w trzecim nie byliśmy w stanie znaleźć odpowiedzi na ich grę.To był dla nas bardzo trudny mecz – przyznała Martina Guiggi, kapitan ekipy Italii. – Brazylijki rozpoczęły bardzo skupione. Wiedziałyśmy, że musimy się postarać, aby wskoczyć na taki poziom. Starałyśmy się w drugim secie, jednak w końcówce zabrakło nam równowagi psychicznej. Musimy wyciągnąć z tej porażki lekcję, ale nie możemy zbyt długo o niej myśleć.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved