Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour bez Starych Jabłonek?

World Tour bez Starych Jabłonek?

fot. archiwum

Stare Jabłonki to stolica polskiej siatkówki plażowej. Wielu zawodników z całego świata podkreśla, że zawsze z chęcią wraca do tej pięknej miejscowości nad jeziorem Szeląg Mały. Teraz organizacja światowych turniejów stanęła pod znakiem zapytania.

W tym roku Stare Jabłonki gościły najlepsze zespoły świata na mistrzostwach globu. – Cieszę się, że mistrzostwa w ocenie zawodników, trenerów i kibiców wypadły bardzo dobrze i przyniosły same pozytywne opinie. Do dziś jeszcze zbieramy gratulacje – mówi Andrzej Dowgiałło.

Organizacja mistrzostw świata kosztowała 10 milionów złotych. Tylko 500 tysięcy otrzymano na organizację z ministerstwa sportu. Ostateczna decyzja dotycząca przyszłości cyklu World Tour w Starych Jabłonkach ma zapaść niebawem, gdy dobiegną końca rozliczenia za turniej. – Jeśli będziemy musieli sporo dołożyć, to trzeba będzie postawić znak zapytania i się zastanowić. Nie chcę nic przesądzać. Dziś nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji – podkreśla organizator imprez i właściciel hotelu Anders, na terenie którego znajduje się kompleks.

– Nikt wtedy w najśmielszych marzeniach nie przypuszczał, że możemy mieć mistrzostwa świata – wspomina Dowgiałło mistrzostwa Polski, które 15 lat temu odbyły się w Starych Jabłonkach po raz pierwszy. Później były mistrzostwa Europy do lat 23, a potem wiele wspaniałych światowych turniejów.Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Stare Jabłonki nie znikną z plażowej mapy świata i już w przyszłym roku ponownie gościć będą najlepszych „plażowiczów”.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved