Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Saori Kimura: Postaramy się doścignąć Brazylijki

Saori Kimura: Postaramy się doścignąć Brazylijki

fot. FIVB

Trzech setów potrzebowała ekipa Ze Roberto, by ponownie sięgnąć po komplet punktów, tym razem w pojedynku z reprezentacją Japonii. - Próbujemy zbudować nową drużynę, będziemy się starały doścignąć Brazylijki - powiedziała Saori Kimura.

– To nie było łatwe spotkanie – przyznał tuż po meczu Jose Roberto Guimaraes. – Japonki dysponują dobrą techniką i koncentracją, a także wachlarzem różnorodnych kombinacji. Są dobre w wyszukiwaniu naszych słabych punktów i atakowaniu ich, więc trudno było dzisiaj wygrać – tłumaczył trener Canarinhas.

– Z początku nie potrafiłyśmy podążać za naszym planem gry, zwłaszcza w przyjęciu i w bloku, lecz stopniowo weszłyśmy w swój rytm i zdołałyśmy zwyciężyć – podsumowała Fabiana Claudino.

– Zawsze ciężko gra się przeciwko Japonkom, ze względu na ich przyjęcie i szybkość – teraz występowały u siebie, co sprawiło nam dodatkowe trudności – dodała Fabiana Oliveira, potwierdzając jednocześnie słowa kapitan kanarkowych. – Na początku, zdobywanie punktów nie przychodziło nam łatwo, ale ostatecznie potrafiłyśmy dogonić przeciwniczki. Był to dla nas ważny mecz, zatem naprawdę cieszę się z wygranej.Nie inaczej, choć z odmiennego punktu widzenia, przebieg spotkania streścił Masayoshi Manabe. – Radziliśmy sobie nie najgorzej do drugiej przerwy technicznej, ale później Brazylijki poprawiły swój blok, a my zaczęliśmy gubić punkty – wyjaśnił.

W podobnym tonie wypowiedziała się także Saori Kimura. – Po tym, jak osiągałyśmy granicę około 20 punktów, traciłyśmy nasz rytm gry, a następnie sety – zauważyła. – Ponadto przeciwniczki niemalże nie popełniały błędów. Były bardzo pewne siebie. Próbujemy zbudować nową drużynę i będziemy się starały doścignąć Brazylijki.

– Popełniłam mnóstwo błędów, muszę więc ćwiczyć więcej – przyznała natomiast Yukiko Kimura, po raz kolejny zwracając uwagę na dobrą grę Brazylijek na siatce. – Blok był ich najmocniejszym punktem, nie brakowało im dużej dozy pewności siebie, ale my zagrałyśmy dobrze jako zespół.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved