Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: Polki jednak grają dalej

ME U-18: Polki jednak grają dalej

fot. archiwum

Czwartkowy dzień był bez wątpienia szczęśliwy dla polskich siatkarek plażowych, które biorą udział w ME U-18. Obie biało-czerwone pary wygrały swoje mecze, którego stawką były trzecie miejsca w grupie i awans do fazy pucharowej.

Agata Trybuła i Angelika Niewińska, rozstawione w białoruskim turnieju z numerem 32, po dwóch porażkach były pod ścianą. Polki, by awansować, musiały wygrać swój ostatni mecz w grupie. Na szczęście dla polskiej ekipy rywalki z Serbii, chociaż wyżej rozstawione, nie były w stanie przeciwstawić się naszej ekipie. W rezultacie po zaledwie trzydziestu minutach gry duet Trybuła/Niewińska uporał się z przeciwniczkami i z trzeciego miejsca w grupie awansował do I rundy, wciąż zachowując szansę na walkę o medale.

Jovicić/Krstić SRB [17] – Trybuła/Niewińska POL [32] 0:2
(15:21, 12:21)


W takiej samej sytuacji co wcześniej wspomniane polskie zawodniczki była druga polska para – Latkowska/Kwiatkowska. Polskie siatkarki po złym początku i dwóch porażkach wygrały trzeci pojedynek w grupie i również zameldowały się w I rundzie turnieju. W spotkaniu z Rumunkami – Melniciuc/Ordean – Polki miały problem tylko w pierwszej partii, wygranej nieznacznie – do 19. W drugiej odsłonie na boisku rządziły już tylko nasze reprezentantki i zasłużenie wygrały 21:10.Latkowska/Kwiatkowska POL [2] – Melniciuc/Ordean ROU [15] 2:0
(21:19, 21:10)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved