Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Martyna Grajber: Dobrze było już podnieść sobie poprzeczkę

Martyna Grajber: Dobrze było już podnieść sobie poprzeczkę

fot. Mirosław Stroński

- Najważniejszy w tym sezonie dla mnie będzie trening z dobrymi dziewczynami, od których mogę się naprawdę dużo nauczyć - w rozmowie ze Strefą Siatkówki mówi o celach na przyszły sezon mówi Martyna Grajber.

Jakie są twoje wrażenia po sparingu z rosyjską drużyną? Co musicie poprawić w swojej grze?

Martyna Grajber: – Te sparingi są po to, żeby pokazać nasze błędy, ewentualne braki w zgraniu. Jesteśmy jeszcze na początku, może w połowie przygotowań, więc to wszystko dopiero wychodzi. Dobrze, że gramy takie mecze. Myślę, że musimy popracować nad piłkami, które są konfliktowe w obronie. Jesteśmy w stanie dużo więcej ich „wyciągać”. Moim zdaniem to jest nasz główny problem. Ale to jest tak, jak wspomniałam, okres przygotowań, dlatego tych błędów jest jeszcze sporo. Trudno powiedzieć dokładnie co musimy poprawić, bo takich rzeczy jest jeszcze bardzo wiele.

Jak wyglądały sparingi w Sulechowie? (Budowlane rozegrały tam trzy mecze kontrolne, przegrywając dwa z nich i pokonując po tie-breaku PTPS Piła)– Grałyśmy wszystkie. Była duża rotacja w zespole. Wszystkie te sparingi są właśnie po to, żebyśmy się zgrywały. Można powiedzieć, że te mecze w Sulechowie to był taki jeden nasz długi, dobry trening. Wiadomo, walka była, bo walczy się o każdy punkt, na każdym turnieju. Ale głównym celem było to, abyśmy się ogrywały.

Wcześniej grałaś w SMS-ie Sosnowiec. Teraz będziesz występować już w ORLEN Lidze. Jak to jest grać na najwyższym poziomie?

– Na pewno jest to dla mnie coś nowego. Zmiana zespołu, zawodniczek, trenera. To wszystko jest nowe. Myślę, że dobrze już było podnieść sobie tę poprzeczkę. Pozostawanie na jednym poziomie niewiele uczy. Teraz mam dużo do roboty. Cieszę się, że mogę grać w takim zespole, gdzie dostrzegam te błędy, różnice między mną a innymi dziewczynami. Mam do czego dążyć.

Czy taka możliwość, że będziesz w zespole Adama Grabowskiego zmienniczką, jest dla ciebie dużym minusem?

– Najważniejszy w tym sezonie dla mnie będzie trening z dobrymi dziewczynami, od których mogę się naprawdę dużo nauczyć. To będzie dla mnie priorytetem. Jestem w klasie maturalnej, został mi jeszcze jeden rok, więc też trochę muszę skupić się na nauce. Ale jeżeli tylko będzie okazja do pogrania, to mam nadzieję, że ją wykorzystam.

Na co stać w tym sezonie zespół BeefMaster Budowlani Łódź?

– Trudno powiedzieć coś przed sezonem, kiedy wszystko jeszcze przychodzi z trudem. Przerzucamy naprawdę dużo kilogramów na siłowni. Nasze nogi są już zmęczone na tyle, że musimy się wręcz zmuszać do ruszenia do piłki. Myślę, że jeszcze za wcześnie, żeby mówić o miejscach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved