Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Joanna Kaczor: Skupiam się na tym co my chcemy stworzyć

Joanna Kaczor: Skupiam się na tym co my chcemy stworzyć

fot. archiwum

Do startu mistrzostw Europy kobiet pozostaje nieco ponad tydzień. - Możemy być zadowolone z pracy jaką wykonałyśmy - przyznała przed najważniejszą reprezentacyjną imprezą tego sezonu atakująca kadry Joanna Kaczor.

Już dosłownie dni dzielą nas od startu najważniejszej imprezy tego sezonu, czyli mistrzostw Europy. Jak kadra Piotra Makowskiego spędzi te ostatnie momenty?

Joanna Kaczor: – Na przygotowaniach i ostatnich meczach kontrolnych z drużyną Niemiec.

Pierwszym sprawdzianem i swego rodzaju próbą sił było World Grand Prix. Jak możesz ocenić wasz występ? Wielu komentatorów zwraca uwagę na słaby wynik, ale chyba w tym przypadku wynik był sprawą drugorzędną?– Uważam, że ten turniej był nam bardzo potrzebny. Jesteśmy drużyną, w której jest wiele młodych i nowych twarzy, a które dopiero zaczynają pracę z reprezentacją. Nie wiem co mówią komentatorzy, skupiam się na tym co my chcemy stworzyć. Może nie był to wymarzony start w turnieju, ale na pewno wyniosłyśmy z niego nowe doświadczenia i wiemy na czym konkretnie każda z nas z osobna i wszystkie razem mamy skupić się w treningu.

Udział w WGP pozwolił wam odkryć pewne swoje słabości przed ME i dał informacje nad czym należy jeszcze popracować?

– Na pewno tak. Siatkówka jest grą techniczną i zawsze jest nad czym pracować.

Jak układa się praca z nowym trenerem?

– Mimo niewielu odniesionych zwycięstw myślę, że możemy być zadowolone z pracy jaką wykonałyśmy, a było tego sporo. Począwszy od przygotowania fizycznego, a na grach w szóstkach kończąc. Trener jest otwarty na rozmowy z nami i wymianę spostrzeżeń czy doświadczeń jakie każda z nas przynosi z rożnych klubów. Do tego ma swój pomysł na zespół, który realizuje od pierwszych dni zgrupowania w Bełchatowie.

Patrząc na skład kadry, jesteś jedną z zawodniczek, które mogą pochwalić się dłuższym stażem w reprezentacji narodowej. Jak oceniasz skład obecnej kadry? Jest to chyba mieszanka doświadczenia z młodością?

– Z reguły sezon kadrowy w roku po igrzyskach jest momentem na wprowadzenie nowych twarzy do reprezentacji i tak też jest u nas. Są to młode, utalentowane zawodniczki z wielkimi możliwościami. A mówiąc o mieszankach, to już niejeden zespół pokazał, że takie mieszanki mogą sprawić wiele dobrego.

Jeśli kierować się wynikami z WGP, wśród faworytów mistrzostw Europy wypadałoby wymienić Serbię, Włochy, Rosję. Które ekipy będą najgroźniejsze?

– Na pewno tak, do tego grona dodałabym jeszcze kilka zespołów, ale tak naprawdę wszystko zweryfikują mistrzostwa Europy.

Przed czterema laty miałaś przyjemność zdobyć brązowy medal ME. Czy może w tym roku jest czas na powtórzenie albo poprawienie tego sukcesu?

– Bardzo bym chciała, by tak się stało, na pewno będzie to trudne zadanie, ale nie ma rzeczy niemożliwych.

Na koniec września czeka cię powrót na dobre do Wrocławia. Czy jeśli chodzi o powrót na „stare śmieci”, towarzyszą temu dodatkowe emocje?

– Cieszę się ogromnie, że wracam do rodzinnego Wrocławia, jak i do Impelu. Emocje…. na pewno tak, ale same pozytywne.

W  tym sezonie będziecie niezwykle mocnym zespołem. Myślisz, że jesteście w stanie grać o wyższe cele niż w zeszłym?

– Jak najbardziej. Myślę, że mamy ogromny potencjał, który widać było już w Impelu w poprzednim sezonie. Na pewno będziemy ciężko pracować i mam nadzieję, że w tym roku sięgniemy po medal.

Zapowiada się dla ciebie niezwykle ciekawy sezon, zarówno w reprezentacji, jak i w klubie. Masz jakieś marzenie lub cel na ten sezon, na którym szczególnie ci zależy?

– Marzenia i cele są, ale nie będę ich zdradzać, bo się nie spełnią.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved