Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Brankica Mihajlović: Możemy walczyć z najlepszymi

Brankica Mihajlović: Możemy walczyć z najlepszymi

fot. archiwum

Porażka w pierwszym meczu nie podcięła skrzydeł Serbkom, które w kolejnym spotkaniu pokonały reprezentację USA. - Starałyśmy się skoncentrować na słabych punktach Amerykanek i myślę, że nam się to udało - oceniła pojedynek Brankica Mihajlović.

Nic dziwnego, że jestem bardzo usatysfakcjonowany zwycięstwem nad tak silnym zespołem jak USA. Bardzo się cieszę, że dzisiaj zagraliśmy tak dobrze, po wczorajszym meczu, który nam nie wyszedł – zaznaczył na pomeczowej konferencji szkoleniowiec zwycięskiej drużyny, Zoran Terzić.Nie było łatwo przygotować zespół na grę z kolejnym silnym przeciwnikiem, ale naprawdę wykonaliśmy dziś dobrą pracę – dodał.

Do poprawy w grze Serbek odwołał się także trener Amerykanek. – Chciałbym pogratulować reprezentacji Serbii powrotu do mocnej gry po wczorajszej porażce. Takie było także nasze zadanie, ale nie byliśmy zdolni do wzniesienia się na ten sam poziom. Teraz stoimy przed jeszcze większym wyzwaniem i musimy powrócić silniejsi jutro – mówił Karch Kiraly.

Kristin Hildebrand, kapitan reprezentacji USA, również podkreśliła, jak ważny będzie dla jej zespołu powrót do lepszej dyspozycji. – Jestem rozczarowana przegraną, teraz musimy starać się wygrać pozostałe mecze. Serbki grały świetnie, podczas gdy my nie dotrzymywałyśmy im kroku, ale będziemy ciężko pracować, by wrócić do swojej gry jutro – powiedziała.Odmienne nastroje panowały w europejskiej ekipie. Ze zwycięstwa cieszyły się Maja Ognjenović i Brankica Mihajlović.Myślę, że dzisiejsze spotkanie było bardzo dobre dla obu zespołów. Szczerze mówiąc, moim zdaniem powinnyśmy być z siebie dumne, zwłaszcza po wczorajszym, kiepskim meczu; nie było łatwo wprawić się w dobry nastrój – przyznała kapitan reprezentacji Serbii. – Zagrałyśmy bardzo dobrze, szczególnie w polu serwisowym. Wiedziałyśmy, że jeśli będziemy dobrze zagrywać, ułatwi nam to grę w pozostałych elementach. Sądzę, że to główna przyczyna naszego zwycięstwa – analizowała Ognjenović.

Ta wygrana jest dla nas bardzo ważna, pomoże nam zagrać lepiej jutro – dodała Mihajlović, która podobnie jak poprzednicy, zwróciła uwagę na progres w grze swojego zespołu. – Starałyśmy się skoncentrować na słabych punktach Amerykanek i myślę, że nam się to udało. Wydaje mi się też, iż stworzyłyśmy świetne widowisko dla publiczności i uważam, że to bardzo ważne. Dzisiaj pokazałyśmy, że możemy walczyć z najlepszymi – zakończyła przyjmująca.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved