Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrea Anastasi: Mam zamiar trochę zamieszać

Andrea Anastasi: Mam zamiar trochę zamieszać

fot. archiwum

- Do Belgradu zabieram 14, bo tyle biletów miałem do dyspozycji. Ale już w trakcie memoriału Wagnera lub podczas ostatniego tygodnia treningów przed EURO, będę miał do dyspozycji szesnastkę. Wiele się jeszcze może wydarzyć - mówi Andrea Anastasi.

Trener Andrea Anastasi wybrał 14 zawodników na mecze sparingowe z Serbią. W kadrze zabrakło Michała Ruciaka i Łukasza Wiśniewskiego. Czy gracze, którzy polecą do Serbii, będą wybrańcami Włocha na ME? – Przyznam szczerze, że nie potrafię jeszcze odpowiedzieć na takie pytanie. Po prostu do Belgradu zabieram 14, bo tyle biletów miałem do dyspozycji. Ale już w trakcie memoriału Wagnera czy później  podczas ostatniego tygodnia treningów przed EURO będę miał do dyspozycji szesnastkę. Wiele się jeszcze może wydarzyć – tłumaczy na łamach Przeglądu Sportowego Anastasi.

Włoski trener Polaków sparingi z Serbami z pewnością potraktuje poważnie, ale nie oznacza to, że nie będzie eksperymentował. – Mam zamiar trochę zamieszać. Jest wiele powodów, by właśnie tak postąpić. Można powiedzieć, że już w Serbii spróbuję trochę poeksperymentować, być może tak samo uczynię w trakcie EURO. Nie będzie to jednak na pewno rewolucja – zaznacza szkoleniowiec, któremu w głowie zrodził się pomysł na wykorzystanie Damiana Wojtaszka. – Mam pomysł z nową rolą dla drugiego libero, w tym wypadku Damiana Wojtaszka. On może ma jeszcze pewne rezerwy w przyjęciu zagrywki, jednak jest świetny w obronie. Być może skorzystamy z niego jako z przyjmującego wchodzącego do linii obrony – mówi polski selekcjoner.

Anastasi podczas Ligi Światowej przeważnie trzymał się żelaznej szóstki. Mało kiedy na placu gry pojawiał się Fabian Drzyzga, chociaż włoski trener widzi olbrzymi potencjał w rozgrywającym Resovii Rzeszów. – To się może zmienić w tym tygodniu, bo małe problemy zdrowotne ma Łukasz Żygadło. Wydaje się, że to będzie weekend Fabiana. To na pewno dobrze zrobi jemu i drużynie – podkreśla trener Polaków. – Tak naprawdę widzę, że zespół dobrze pracuje, rośniemy w siłę z każdym dniem – pozytywnie kończy Andrea Anastasi.*Cały wywiad Kamila Składowskiego w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved