Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Saori Kimura: Bardzo chciałyśmy wygrać

Saori Kimura: Bardzo chciałyśmy wygrać

fot. FIVB

W ostatnim meczu pierwszego dnia turnieju finałowego World Grand Prix reprezentacja Japonii pokonała 3:0 ekipę Italii. Nic zatem dziwnego, że szkoleniowiec i kapitan zespołu z Kraju Kwitnącej Wiśni byli podczas konferencji prasowej bardzo zadowoleni.

Wiem, że zawodniczki były zdenerwowane, ponieważ był to pierwszy mecz. Dlatego tym bardziej się cieszę, że wygrały – powiedział Masayoshi Manabe, trener Japonek. – Po turnieju grupowym w Sendai potrzebowaliśmy się zastanowić jak ulepszyć naszą grę. Mieliśmy trochę wolnego, więc mogliśmy to przemyśleć i jak widać – poskutkowało.

Ponieważ było to pierwsze spotkanie finałów, bardzo chciałyśmy wygrać i wejść w odpowiedni rytm. Dlatego jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa – podsumowała krótko Saori Kimura, kapitan japońskiej ekipy.

O przedmeczowym zdenerwowaniu mówiła również rozgrywająca Haruka Miyashita. Przyznała jednak, że po pierwszej wygranej poczuła ulgę. – Po turnieju w Sendai mieliśmy czas na dyskusję i trochę wolnego, dzięki czemu trochę mniej się denerwowałyśmy.Gra przeciwko Japonii zawsze jest ciężka. Dzisiaj nie zagrałyśmy dobrze w ataku – przyznała Valentina Arrighetti, kapitan Włoszek. – Nie zachowałyśmy dobrego nastawienia, ale to normalne, gdy gra nie idzie odpowiednio. Musimy odebrać to jako lekcję. Jestem optymistycznie nastawiona przed kolejnymi meczami.

Trener włoskiej ekipy, Marco Mencarelli, przyznał, że spodziewał się problemów w tym meczu. – W kolejnym postaramy się ulepszyć naszą grę. Dzisiaj nasza rozgrywająca nie spisała się zbyt dobrze, ale również inne zawodniczki nie grały na odpowiednim poziomie. Japonki sprawiły nam problemy w przyjęciu i obronie, nie mogliśmy grać na wysokim poziomie.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved