Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jose Roberto Guimaraes: Zagraliśmy bardzo dobrą siatkówkę

Jose Roberto Guimaraes: Zagraliśmy bardzo dobrą siatkówkę

fot. archiwum

Brazylijki wyjątkowo szybko i łatwo pokonały zespół USA w swoim pierwszym pojedynku finałowego turnieju World Grand Prix. - Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrą siatkówkę i oczywiście jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu - powiedział Jose Roberto Guimaraes.

Brazylijki zagrały bardzo dobrą siatkówkę, dużo lepszą niż my w każdym z setów. To bardzo silny zespół – komplementował rywalki Karch Kiraly, trener Amerykanek. – To była dla nas dobra lekcja i mam nadzieję, że jutro będziemy silniejsi. To duże wyzwanie zagrać pięć dni pod rząd pięć spotkań z najlepszymi drużynami świata.

Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrą siatkówkę i oczywiście jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu – powiedział Jose Roberto Guimaraes, szkoleniowiec Brazylijek. – Zgadzam się z Karchem, że to bardzo trudny turniej. To ważne, aby uczyć się podczas każdego spotkania. Mam nadzieję, że zagramy dobrze przeciwko Japonkom, ponieważ to zawsze trudny rywal ze względu na jego styl gry.

Kapitan brazylijskiej ekipy, Fabiana Claudino, przyznała, że jej zespół zagrał dobrze kombinacyjnie i zrealizował odpowiednio taktykę. – To był nasz cel. Nasze zagrywki i bloki były bardzo efektywne. Dlatego wygrałyśmy.Gratuluję Brazylijkom wygranej – rozpoczęła swoją wypowiedź Kristin Hildebrand, kapitan USA. – Zagrały bardzo dobrą siatkówkę. Ich blok i obrona były niemal perfekcyjne. My z kolei nie mogłyśmy znaleźć swojego rytmu gry. Ale będziemy gotowe na kolejny mecz i pozostałe pojedynki tego turnieju. Nie pokazałyśmy wszystkiego, na co nas stać.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved