Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jenny Lang Ping: Stawiłyśmy czoła trudnym chwilom

Jenny Lang Ping: Stawiłyśmy czoła trudnym chwilom

fot. FIVB

Udanie turniej finałowy World Grand Prix rozpoczęły również Chinki, które wygrały z Serbkami 3:1. Trener Jenny Lang Ping przyznała, że prosiła w trakcie meczu swoje zawodniczki o koncentrację i spokój. Jak widać, przyniosło to zamierzony rezultat.

Prosiłam swoje zawodniczki o koncentrację i jak najszybsze wejście w rytm meczu – powiedziała trener Chinek. – Serbki grały bardzo dobrze na siatce. Prosiłam dziewczyny, aby zachowały spokój i poprawiły system obrony. Zagrały naprawdę bardzo dobrze. Serwowały dobrze, ale miały momenty niekonsekwencji. Na szczęście stawiłyśmy czoła trudnym chwilom.

Po pierwsze chcę pogratulować Chinkom – rozpoczął Zoran Terzić, szkoleniowiec Serbii. – Grały wystarczająco dobrze, aby nas pokonać, ale my im to ułatwiliśmy, popełniając błędy. Nie wiem, czemu rozpoczęliśmy turniej tak źle, ale myślimy już o następnych spotkaniach.

Kapitan serbskiej ekipy, Maja Ognjenović, uznała, że jej zespół zbyt słabo zagrywał, aby móc odnieść zwycięstwo. – Wiedziałyśmy, że jeśli Chinki będą miały dobre przyjęcie, to gra przeciwko nim będzie bardzo trudna. Teraz musimy się skupić na meczu z USA i na tym, aby dać z siebie wszystko co najlepsze.Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że wygrałyśmy – nie ukrywała Hui Ruoqi, kapitan Chinek. – Uważam, że Serbia to mocna drużyna z bardzo wysokimi zawodniczkami o mocnym ataku. My wciąż musimy ulepszyć naszą grę przed kolejnymi meczami.

Wygrałyśmy ten mecz dzięki zespołowości – dodała Xui Yunli.Wyniosłyśmy z tego meczu nowe doświadczenie, ale widzimy elementy, które musimy poprawić.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved