Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Były prezes AZS-u Olsztyn został rzecznikiem kadry Polski

Były prezes AZS-u Olsztyn został rzecznikiem kadry Polski

fot. archiwum

- Kiedy trzeba, na treningach reprezentacji równie dobrze zbieram i podaję piłki. Nie będę gościem, który siedzi z boku i udziela się wyłącznie, gdy trzeba przeprowadzić wywiad - zapowiada  Mariusz Szyszko, nowy rzecznik prasowy reprezentacji Polski mężczyzn.

Mariusz Szyszko od zawsze był związany z olsztyńską siatkówką. Najpierw jako rozgrywający, a od 2009 roku jako prezes klubu Indykpol AZS Olsztyn. Ostatnie dwa sezony, w których drużyna zajęła ostatnie miejsce w PlusLidze, spowodowały, że musiał pożegnać się z tą funkcją.

Długo bez pracy jednak nie pozostał. Olimpijczyk z Atlanty teraz będzie rzecznikiem męskiej reprezentacji Polski. – Od pomysłu przez rozmowy doszliśmy do porozumienia – mówi dla olsztyn.sport.pl Mariusz Szyszko.Moją kandydaturę zaakceptował sam trener Andrea Anastasi. I to jak podkreślił – z dużą przyjemnością. Uważa, że przed tak trudnymi imprezami jak wrześniowe mistrzostwa Europy i przyszłoroczne mistrzostwa świata należy ułatwić życie zarówno siatkarzom, jak i mediom.

Od czego rozpoczął swoją nową pracę? – Od rozmowy z zawodnikami, zarówno ze wszystkimi razem, jak i z każdym indywidualnie – zdradza Szyszko. – Nigdy nie chwaliłem się odbytymi szkoleniami (pracował w TVP Olsztyn i TVP Sport – przyp. red.), bo najważniejsze, że przez lata spędzone na boisku oraz sezony przepracowane jako działacz sportowy nabrałem doświadczenia. Znam obie strony medalu. Wszystko pięknie się układa, kiedy są wyniki, gorzej, kiedy ich nie ma. Zresztą reprezentacja Polski doświadczyła tego podczas ostatniej Ligi Światowej (biało-czerwoni odpadli w eliminacjach – przyp. red.). Musimy umieć sobie z tym radzić. Tym bardziej że media to dziś potęga, z którą się nie walczy, bo to nie jest wróg. Trzeba umiejętnie współpracować.Mariusz Szyszko podkreśla, że jego zadania nie kończą się na utrzymywaniu dobrych relacji z prasą. – Kiedy trzeba, na treningach kadry Polski równie dobrze zbieram i podaję piłki – mówi. – Nie będę gościem, który siedzi z boku i udziela się wyłącznie, gdy trzeba przeprowadzić wywiad. I właśnie takie podejście nam odpowiada, bo z niektórymi siatkarzami znam się przecież jeszcze z boiska.

* więcej na olsztyn.sport.pl.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved