Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Błękitni Ropczyce ciężko trenują i planują sparingi

Błękitni Ropczyce ciężko trenują i planują sparingi

fot. archiwum

Inauguracja II ligi mężczyzn nastąpi w ostatni weekend września. Do czasu pierwszego ligowego spotkania pozostało więc już tylko pięć tygodni. W Ropczycach powoli kończy się pierwszy etap przygotowań, planowane są sparingi i turnieje towarzyskie.

Siatkarze Błękitnych Ropczyce swoje treningi rozpoczęli 5 sierpnia. Po okresie wprowadzającym trener Michał Betleja zaaplikował swoim zawodnikom trening siłowy, kondycyjny i sprawnościowy. Okres żmudnej i ciężkiej pracy powoli się kończy i widać „światełko w tunelu” zwiastujące przygotowanie techniczne i taktyczne. – Liga zaczyna się 28 września, więc mamy jeszcze trochę czasu na przygotowania. Pracujemy na naszych obiektach, a w przyszłym tygodniu zaczynamy grać sparingi. Póki co trener wykorzystuje do treningów halę, siłownię, stadion oraz basen – przyznał prezes Błękitnych, Wojciech Baszak.Przygotowania przebiegają bardzo dobrze, tak jak chcemy i nie ma żadnych problemów. Wszystko idzie bardzo spokojnie, nie ma żadnych niespodzianek i przeszkód, które uniemożliwiłyby realizację wcześniej założonego planu – dodał.

W piątek 30 września siatkarze Błękitnych po raz pierwszy wybiegną na parkiet, by zmierzyć się w premierowej grze kontrolnej przed sezonem 2013/2014. Rywalem będzie zespół juniorów z Arabii Saudyjskiej, który przebywa na zgrupowaniu w Kielnarowej. – Już w tym tygodniu czekają nas pierwsze gry kontrolne. Póki co nie ma sensu przykładać większej wagi do wyniku tych spotkań, bo to będą pojedynki, które dadzą trenerowi możliwość sprawdzenia ustawień i różnych wariantów taktycznych – zaznaczył prezes Błękitnych.

Oprócz pojedynczych meczów sparingowych (6 września z AKS-em Resovią Rzeszów – Młoda Liga) mają w planach udział w trzech turniejach towarzyskich. – Zaproszono nas na turnieje w Bochni, Niebylcu, więc chętnie tam zagramy. W Bochni (7 września) zagramy z Andrychowem i Rybnikiem, w Niebylcu (21 września) rozegramy mecze z Krosnem i Strzyżowem. W terminie 14-15 września organizujemy turniej we własnej hali z okazji 50-lecia Klubu Błękitni Ropczyce. Zagrają Resovia – Młoda Liga, I reprezentacja Arabii Saudyjskiej, trzeci zespół tego turnieju jest jeszcze poszukiwany – powiedział Wojciech Baszak.Kadra zespołu z województwa podkarpackiego niewiele się zmieniła w porównaniu do ubiegłego sezonu. Z zespołu odszedł między innymi Wojciech Rusin i Wojciech Gajosz. Do Ropczyc trafili zaś zawodnicy z innych ekip drugoligowych – Tomasz Kusior oraz Przemysław Bryliński (powrót po czterech sezonach spędzonych w Karpatach Krosno). Błękitni wzmocnili się jeszcze jednym zawodnikiem – leworęcznym atakującym Grzegorzem Barczukiem z III-ligowego zespołu AZS UR Rzeszów. Z drużyn juniorskich włączono dwóch wyróżniających się wychowanków. Są nimi Jakub Andreasik i Michał Mich.

W nadchodzących rozgrywkach zespół Błękitni Ropczyce chce uplasować się w czołówce swojej grupy. – Naszym celem jest na pewno znalezienie się w pierwszej czwórce. Chcemy wygrać jak najwięcej meczów i grać o jak najwyższe cele – zakończył prezes Wojciech Baszak.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved