Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Beniaminek z Rzeszowa rozpoczyna serię meczów kontrolnych

Beniaminek z Rzeszowa rozpoczyna serię meczów kontrolnych

fot. archiwum

Beniaminek z Rzeszowa rozpoczyna kolejny etap przygotowań do debiutu na zapleczu ekstraklasy. Podopieczne Marcina Wojtowicza rozpoczynają całą serię przygotowań. Na początek zmierzą się z mistrzem Ukrainy oraz MKS-em Muszynianką Fakro Muszyna.

Developres Rzeszów po awansie do I ligi kobiet bardzo szybko zbudował zespół, który na początku zadebiutuje w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy. Równie szybko, aczkolwiek intensywnie rozpoczął przygotowania do gry na pierwszoligowych parkietach. Po tygodniach żmudnych treningów ekipa ze stolicy Podkarpacia w końcu będzie miała okazję zaprezentować się szerszej publiczności. W najbliższy weekend drużyna Marcina Wojtowicza pojedzie na turniej towarzyski do Muszyny, gdzie zmierzy się z gospodyniami z Doliny Popradu oraz mistrzyniami Ukrainy, Chimikiem Jużne. – Opracowując plan przygotowań, zależało nam na tym, aby mieć okazję zmierzyć się z dobrymi zespołami. Takie sparingi z pewnością korzystnie wpłynęłyby na mój zespół – mówi szkoleniowiec Developresu, który podkreśla, że nie wynik będzie najważniejszy. – W Muszynie rozpoczniemy sprawdzian taktyki. Kilka sparingów z wymagającymi rywalami pomoże nam przećwiczyć różne warianty gry, a co za tym idzie – jak najlepiej przygotować się do sezonu – twierdzi Wojtowicz.

Następnie rzeszowianki czeka turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim, dokąd przyjedzie Sparta Warszawa, Silesia Volley Mysłowice oraz Siódemka Legionowia. W pierwszoligowym wydaniu zapowiada się też turniej w Rzeszowie, planowany pod koniec września. Developres rozegra jeszcze dwa mecze pokazowe – z SMS-em PZPS Sosnowiec oraz AZS-em WSBiP KSZO Ostrowiec Św.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved