Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Wójcik: Jestem nastawiona na ciężką pracę

Aleksandra Wójcik: Jestem nastawiona na ciężką pracę

fot. archiwum

- Byłam nastawiona na bardzo ciężką pracę i tak właśnie jest. Przygotowujemy się do sezonu, pracujemy nad wydolnością i siłą. Dzięki dobrej pracy możemy bardziej skupić się na elementach typowo siatkarskich i taktycznych - mówi Aleksandra Wójcik.

Za wami prawie miesiąc w Legionowie. Jak pierwsze wrażenia? Pytam o miasto, obiekty, ludzi z klubu, z którymi macie współpracować przez najbliższe lata…

Aleksandra Wójcik:To nie jest mój pierwszy pobyt w Legionowie. Ponad rok temu, w czasie zgrupowania kadry juniorek przed MŚ miałam okazję w niewielkim stopniu zapoznać się z miastem i obiektem, na którym obecnie trenujemy. Już wtedy wszystko wywarło na mnie ogromne wrażenie. Myślę, że dzięki temu nie czułam się aż tak obco, przenosząc się tu. Jeśli chodzi o ludzi, mamy wspólne cele, zależy nam na jak najlepszych wynikach i rozwoju klubu. Wierzę, że nasza współpraca przez cały czas będzie przebiegać pomyślnie.

A dziewczyny z zespołu? Zapowiada się ostra walka o skład… Jak oceniasz swoje rywalki do walki o to miejsce?Dziewczyny bardzo ciepło nas przyjęły. Razem z Karoliną jesteśmy najmłodsze i bardzo chętnie korzystamy z ich doświadczenia. Skład jest bardzo wyrównany, więc i rywalizacja na pozycjach z pewnością będzie. Na mnie to działa bardzo motywująco. Ciężko trenuję, by dostać jak najwięcej szans na zaprezentowanie się na boisku.

Czy czujesz różnicę miedzy dorosłą siatkówką a tą juniorską, mimo że byłaś kadrowiczką?

Różnica jest odczuwalna. Jednak trenowanie z reprezentacją bardzo dobrze przygotowało mnie do wejścia w seniorską siatkówkę.

Jak wrażenia z pierwszych treningów i z obozu w Szczyrku?

– Byłam nastawiona na bardzo ciężką pracę i tak właśnie jest. Przygotowujemy się do sezonu ligowego, pracujemy nad naszą wydolnością i siłą. Dzięki dobrej pracy przez pierwszy miesiąc, na obozie możemy bardziej skupić się na elementach typowo siatkarskich i taktycznych. Jestem bardzo zadowolona z treningów, dużo czasu poświęcamy przyjęciu zagrywki, a ja jako przyjmująca dążę do perfekcji w tym elemencie. Wiem jak bardzo ważna jest przy tym powtarzalność.

Przyszło ci pracować chyba nieco inaczej niż do tej pory. Sztab szkoleniowy ORLEN Ligowej Siódemki SK bank Legionovii jest liczny i widać, że wycisk daje niezły. Wkrótce dołączy do drużyny pierwszy trener Maciej Kosmol…

System pracy jest bardzo zbliżony. Zarówno z SMS-ie, jak i w kadrze sztab szkoleniowy składał się z wymagających trenerów, więc do wycisku jesteśmy przyzwyczajone. Przez ostatnie dwa miesiące pracowaliśmy z trenerem Kosmolem w kadrze. Jest naprawdę dobrym fachowcem, tak samo jak reszta sztabu szkoleniowego ORLEN-ligowej Siódemki Sk bank Legionovii. Głęboko wierze w efekty naszej współpracy.

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved