Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Tomasz Paluch: Chcemy grać o jak najwyższe cele

Tomasz Paluch: Chcemy grać o jak najwyższe cele

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u Zielona Góra dopiero w minioną środę rozpoczęli przygotowania do sezonu. W drużynie nastąpiło kilka zmian, jednak został w niej jeden z filarów - Łukasz Klucznik. Celem lubuskiej ekipy będzie znalezienie się w czołówce swojej grupy.

Zielonogórscy akademicy dopiero w środę rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu. W związku z tym, że czasu do pierwszego meczu ligowego nie zostało zbyt dużo, lubuska drużyna trenuje bardzo solidnie. – Trenujemy standardowo – rano jest siłownia, teren albo trening funkcjonalny, natomiast po południu pracujemy głównie z piłkami i ćwiczymy technikę – powiedział szkoleniowiec AZS-u, Tomasz Paluch.

W zespole doszło do kilku zmian, ale dla trenera Palucha najważniejszy jest fakt, że pozostał Łukasz Klucznik, który ma stanowić jeden z filarów zespołu. Z zielonogórską ekipą pożegnali się trzej zawodnicy – Bartosz Kawka, Paweł Gajowczyk i Piotr Gałka. W ich miejsce pojawiło się kilku nowych graczy. Wśród nich są między innymi: Piotr Borkowski, Paweł Skibicki, Błażej Szymeczko, Robert Bitner, Piotr Trojan i Roman Kaczurowski. Działacze zakontraktowali także trzech młodych rozgrywających.

Przed startem drugoligowych rozgrywek akademików czeka spora dawka meczów kontrolnych. Już w dniach 6-8 września zorganizują oni turniej winobraniowy, w którym udział wezmą między innymi: Bielawianka Bielawa, Orion Sulechów, Orzeł Międzyrzecz i rywale z Niemiec. Tydzień przed początkiem sezonu udadzą się na towarzyskie zmagania do Międzyrzecza, a w międzyczasie chcą sprawdzić swoją formę z Olimpią Sulęcin, Krispolem Września i GTPS-em Gorzów Wielkopolski.W poprzednim sezonie podopiecznym trenera Palucha niewiele zabrakło, aby znaleźć się w play-off. W nadchodzących rozgrywkach zielonogórzanie chcą uplasować się w czołówce swojej grupy. – Naszym celem jest na pewno znalezienie się w pierwszej czwórce. Chcemy wygrać jak najwięcej meczów i grać o jak najwyższe cele – skomentował szkoleniowiec. – Wiemy, że mocne są zespoły z Wrocławia i Wałbrzycha. Ciekawe są też drużyny z Żagania oraz Nowej Soli. Jednak wierzymy, że uda nam się wskoczyć do czołówki – zakończył Paluch.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved