Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ostrowczanki już po obozie

Ostrowczanki już po obozie

fot. archiwum

Siatkarki AZS-u WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zakończyły obóz przygotowawczy do sezonu. Jeszcze dziś wezmą udział w pierwszym meczu sparingowym. Celem podopiecznych Dariusza Parkitnego będzie miejsce w czołowej czwórce.

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zakończyły dziś kolejny etap przygotowań do sezonu ligowego, jakim było zgrupowanie w Wiśle. – Jestem zadowolony z przebiegu obozu. Dziewczyny bardzo ciężko pracowały i wypełniły wszystkie założenia, które sobie założyliśmy – powiedział Dariusz Parkitny.Drobne urazy na obozie zawsze się pojawiają, ale są one wkalkulowane w przygotowania. Na szczęście jednak nie ma większych kontuzji – dodał szkoleniowiec ostrowieckiego zespołu.

Jeszcze dziś w drodze powrotnej ze zgrupowania KSZO rozegra pierwszy mecz sparingowy w Mysłowicach. W planach ostrowczanki mają także zorganizowanie turnieju na własnych obiektach w dniach 6-8 września. Następnie czeka je mecz pokazowy w Leżajsku, gdzie zmierzą się z Developresem Rzeszów. Poza tym podopieczne trenera Parkitnego wezmą udział jeszcze w dwóch turniejach – w Mysłowicach oraz w Rzeszowie. – Turnieje te powiedzą nam, w jakich ustawieniach będzie nam najlepiej grać – skomentował trener KSZO.

Początkowo pierwszoligowiec miał także zagrać w mistrzostwach Polski AZS, jednak ostatecznie plan ten nie zostanie zrealizowany. – Chcieliśmy wziąć udział w AMP-ach. Mieliśmy całe przygotowania ułożone pod kątem tych zawodów, ale akademicki związek zdecydował się na zmianę terminu i nie powiadomił nas o tym. Dlatego nie weźmiemy udziału w tych zawodach. Żałujemy, ale wiadomo, że liga bardziej się dla nas liczy, a wrzesień zaplanowaliśmy na granie z mocnymi rywalami już pod kątem rozgrywek ligowych – zaznaczył opiekun ostrowczanek.W sezonie 2013/2014 w I lidze zagra jedynie 10 drużyn, co jednak nie oznacza, że zabraknie w niej emocji. – Już w zeszłym sezonie liga była wyrównana. Myślę, że w nadchodzących rozgrywkach będzie podobnie. Jest dużo dobrych zawodniczek, które zasiliły poszczególne kluby, tak więc zapowiada się ciekawa rywalizacja – podkreślił trener KSZO. – My chcemy być w czwórce i grać o jak najwyższe cele, aczkolwiek zespół budowany jest pod kątem dalszych lat – zakończył Parkitny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved