Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kinga Kołosińska: Cały czas idziemy do przodu

Kinga Kołosińska: Cały czas idziemy do przodu

fot. archiwum

W minioną sobotę zakończył się Finał ORLEN Beach Volley Tour w siatkówce plażowej kobiet. Tytuł mistrzowski obroniły Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. - Cieszymy się, że udało nam się wygrać - mówiła po finałowym spotkaniu Kinga Kołosińska.

Zawodniczki w drodze do złotego medalu nie przegrały nawet seta. – Patrząc na wyniki, można powiedzieć, że wygrana w turnieju przyszła nam łatwo, ale wcale tak nie było – powiedziała Kinga Kołosińska – Nasze przeciwniczki są młode i ambitne. Mimo że wygrywałyśmy do 12, 14, bardzo ciężko nam się zdobywało punkty. Rywalki świetnie grają w obronie i dzielnie walczą o każdą piłkę. Uważają, że są na straconej pozycji i ryzykują na zagrywce, czym często nam mocno utrudniają. Bardzo cieszymy się, że w Niechorzu zagrałyśmy dobrze i udało nam się zakończyć turniej ze złotymi medalami – dodała zawodniczka. Dziewczyny z roku na rok grają coraz lepiej. Robią olbrzymie postępy – kontynuowała Kołosińska. – Od przyszłego sezonu jedna z młodych par ma dołączyć do kadry seniorskiej i zacząć występować w niektórych turniejach.

Od tego roku trenerem Kołosińskiej i Brzostek został Łukasz Fijałek. – Zmiana trenera bardzo dużo nam dała i jesteśmy z niej zadowolone. Łukasz poprzestawiał naszą grę, pracujemy dużo nad taktyką i techniką. Oczywiście cały czas mamy wiele do poprawy, jednak z miesiąca na miesiąc nasza gra wygląda coraz lepiej. Fijałek ma takie podejście do naszej współpracy, które nas mobilizuje i dzięki temu cały czas idziemy do przodu i mam nadzieję, że w przyszłym roku wyniki będą jeszcze lepsze.

Kinga w parze z Moniką Brzostek gra już trzeci sezon i bardzo chwali sobie tę współpracę. – Z Moniką bardzo dobrze się dogadujemy. Spędzamy ze sobą bardzo dużo czasu i jeszcze nigdy nie pokłóciłyśmy się ani na boisku, ani poza nim. Tworzymy naprawdę zgrany duet i mam nadzieję, że nic w tej kwestii się nie zmieni – zakończyła Kołosińska. 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved