Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > I Turniej o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej zakończony

I Turniej o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej zakończony

fot. archiwum

Przedostatni weekend wakacji to również przedostatni turniej siatkówki plażowej rozgrywany w ramach Projektu Plażówka 2013. Tym razem zawodnicy spotkali się na I Turnieju o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej.

W dwudniowej rywalizacji udział wzięło 25 par z Łodzi, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna, Rzeczycy, Głowna, Koluszek i oczywiście z Rawy Mazowieckiej. Wiele emocji dostarczyły niedzielne finały, w których wystąpiło osiem najlepszych par wyłonionych w sobotnich eliminacjach. Pierwszym półfinalistą została para Łagodziński/Rohacewicz, której przyszło się zmierzyć z parą Strożek/Szternel. Mecz był formą rewanżu, ponieważ oba zespoły spotkały się wcześniej w I rundzie niedzielnego turnieju głównego. W pierwszym spotkaniu górą była para Łagodziński/Rohacewicz. W rewanżu doskonale zagrał Piotr Strożek – organizator turnieju, który niesiony głośnym dopingiem licznie zgromadzonej publiczności wraz z Rafałem Szternelem wywalczył sobie miejsce w meczu finałowym (2:0).

Wydawało się, że podobna sytuacja może mieć miejsce również w drugim półfinale, gdzie w pierwszym meczu para Biernat/Felisiak pokonała zespół Ojrzyński/Wójciak. Spotkanie rewanżowe zapowiadało się więc bardzo atrakcyjnie. I rzeczywiście był to najlepszy mecz całego turnieju. Najwięcej emocji dostarczył trzeci, decydujący set zakończony zwycięstwem pary Biernat/Felisiak, która wygrała 18:16 i awansowała do finału.

Niestety, po niezwykle zaciętych półfinałach mecze finałowe przyniosły mniej emocji. Zarówno mecze o trzecie, jak i o pierwsze miejsce miały dość jednostronny przebieg i zakończyły się wynikami 2:0. Zwycięzcami zostali Maciej Biernat i Konrad Felisiak, przed Piotrem Strożkiem i Rafałem Szternelem. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Adam Ojrzyński wraz Sebastianem Wójciakiem. Dodatkowe wyróżnienie dla najbardziej wartościowego gracza turnieju otrzymał Konrad Felisiak.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved