Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Centrum Augustów trenuje i czeka na sparingi z Białorusinami

Centrum Augustów trenuje i czeka na sparingi z Białorusinami

fot. archiwum

Siatkarze Centrum Augustów pilnie przygotowują się do drugoligowych rozgrywek. - Pewnie ligi nie zawojujemy, ale mamy nadzieję, że będziemy walczyli nie o utrzymanie, a o trochę lepsze miejsce - mówi prezes podlaskiego klubu, Tomasz Wiszyński.

Siatkarze Centrum Augustów od kilkunastu dni przygotowują się już do nowego sezonu. Z drużyną pożegnało się czterech graczy, których zastąpili dwaj juniorzy, będący wychowankami podlaskiego klubu. Ponadto w drugoligowym zespole znalazło się miejsce dla Bartosza Kasperowicza i Cezarego Stanisławajtysa. Ten pierwszy ostatnio bronił barw Żubra Białowieża, z kolei ten drugi miniony sezon spędził w pierwszoligowym Pekpolu Ostrołęka. Grającym trenerem augustowskiej ekipy pozostał Wojciech Iwanowicz, natomiast jego asystentem będzie Roman Roszkowski. Treningi już dawno się rozpoczęły, ale nie mamy jeszcze do końca zamkniętego składu. Rozmawiamy jeszcze z jednym zawodnikiem na pozycji libero. Obecnie przebywa on w Anglii. Chciałby u nas grać, ale potrzebuje określonej pracy. Próbujemy coś w tej sprawie zrobić, ale nie wiemy, jak to się zakończy – powiedział prezes Centrum, Tomasz Wiszyński.

Niebawem do Augustowa na zgrupowanie przyjedzie białoruska drużyna z Obuchowa, z którą Centrum ma w planach rozegrać kilka sparingów. Pierwszy z nich ma odbyć się już 1 września. – Od dawna współpracujemy z zespołami z Białorusi. Wcześniej już dwie drużyny z tego kraju przyjeżdżały do nas na sparingi. Teraz zagramy z zespołem z Obuchowa, jest to podobno bardzo dobra ekipa – skomentował Wiszyński. Ponadto siatkarze z Podlasia rozegrają mecze kontrolne z Wichrem Wilkasy i Ślepskiem Suwałki. Tuż przed startem ligowych zmagań sprawdzą swoją formę na turnieju w Olsztynie. Być może wezmą także udział w turnieju w Hajnówce.

W minionym sezonie drużyna walczyła głównie o utrzymanie się na drugoligowym froncie. Tomasz Wiszyński liczy na to, że w nadchodzących rozgrywkach augustowianom uda się powalczyć o wyższą lokatę. – W naszej grupie znalazło się sporo nowych drużyn. W kilku zespołach, z którymi wcześniej już graliśmy, nastąpiły spore przetasowania, także na razie trudno powiedzieć na co nas tak naprawdę stać – podkreślił prezes. – Pewnie ligi nie zawojujemy, ale mamy nadzieję, że będziemy walczyli nie o utrzymanie, a o trochę lepsze miejsce – zakończył.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved