Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Urbanowicz: Wszyscy w zespole są bardzo ambitni

Mateusz Urbanowicz: Wszyscy w zespole są bardzo ambitni

fot. archiwum

21-letni Mateusz Urbanowicz jest jednym z najmłodszych zawodników w ekipie MKS-u Banimex Będzin. - Pragnę zdobyć jak najwięcej doświadczenia i umiejętności - mówi przed nadchodzącym sezonem w nowym klubie młody zawodnik.

Młody siatkarz pochodzi z Gdańska, gdzie swoją sportową karierę zaczynał, trenując wioślarstwo. Ponieważ odznaczał się odpowiednimi parametrami fizycznymi, zachęcono go, aby spróbował swoich sił w siatkówce. Zaczął trenować w liceum SMS w Gdańsku, gdzie szybko wykazał się na parkiecie. W nowym sezonie będzie bronił barw pierwszoligowego zespołu z Będzina. – Jako drużyna stawiamy sobie wysokie cele. Wszyscy w zespole są bardzo ambitni, dlatego też stawiamy sobie możliwie najwyższą poprzeczkę. Każdy z nas marzy o najwyższym miejscu w lidze, aby za rok grać na plusligowych parkietach. Ja jako młody zawodnik pragnę zdobyć jak najwięcej doświadczenia i umiejętności, grając i trenując u boku bardzo dobrych i doświadczonych zawodników oraz trenerów. A trud włożony na treningach na pewno będzie owocował w mojej grze – mówi o swoich oczekiwaniach młody zawodnik.

Bardzo cenne doświadczenie Mateusz Urbanowicz zdobył, grając przez ostatnie dwa sezony w drużynie Lotosu Trefla Gdańsk w rozgrywkach Młodej Ligi. Jego drużyna sezon 2012/2013 zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli. Dalej kariera młodego atakującego rozwijać się będzie w Będzinie, gdzie razem z drużyną MKS-u Banimex Mateusz Urbanowicz walczyć będzie o jak najlepsze miejsce w tabeli I ligi. – Drużyna jest silna, zaczynając od całego sztabu szkoleniowego, a kończąc na każdym z zawodników. Jest duża konkurencja na każdej pozycji, więc na pewno będzie się to przekładać na jakość naszych treningów, a treningi na mecze. Czujemy duże zaangażowanie trenerów i sami mocno się motywujemy. Co z tego wyjdzie? Czas pokaże – ocenia Urbanowicz.

źródło: mks-mos.bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved