Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Jędrzej Gruszczyński: Dopiero stawiamy pierwsze kroki

Jędrzej Gruszczyński: Dopiero stawiamy pierwsze kroki

fot. archiwum

Nasza najmłodsza reprezentacja młodzieżowa, w której występują zawodnicy z rocznika 1997, wygrała międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich. Podopieczni trenerów Sebastiana Pawlika i Tomasza Morgi wygrali cztery spotkania, tracąc zaledwie seta.

Zanim młodzi siatkarze wyjechali na Węgry, spotkali się na dwóch zgrupowaniach w Cetniewie i Giżycku. – Na pierwszym obozie w Cetniewie trenerzy skupili się bardziej na przygotowaniu fizycznym i motorycznym. Na drugim szlifowaliśmy technikę i elementy gry – powiedział libero reprezentacji, Jędrzej Gruszczyński.

Do Gyöngyös pojechało dwunastu zawodników: Radosław Gil, Kamil Droszyński, Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Kamil Krajewski, Tomasz Fornal, Wojciech Sipak, Kacper Stelmach, Łukasz Ciesiółka, Artur Gromelski, Jędrzej Gruszczyńki i Jakub Ziobrowski. Ta grupa dopiero zaczyna wspólne treningi, a od września rozpocznie naukę w SMS-ie Spała, z wyjątkiem Kamila Krajewskiego, który wybrał Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. – Dopiero zaczynamy się ze sobą zgrywać, niektórzy mieli okazję grać już ze sobą w rozgrywkach klubowych czy w kadrach wojewódzkich, dlatego czeka nas jeszcze dużo pracy – przyznał Gruszczyński.

Nasi kadeci zaprezentowali się bardzo dobrze na turnieju. Oprócz Polaków i gospodarzy – reprezentacji Węgier – wystąpili jeszcze Czesi i Słowacy. Każdy zagrał z każdym, a później dwie najlepsze drużyny zmierzyły się w finale, a dwie kolejne walczyły o trzecie miejsce. Biało-czerwoni stracili tylko seta w finałowym pojedynku z reprezentacją Czech. – Ta strata seta nie jest wynikiem dobrej gry naszych przeciwników, lecz masą popełnionych przez nas błędów – zauważył młody libero.Dla zawodników węgierski turniej będzie niezapomniany, bo po raz pierwszy założyli koszulki z orzełkiem na piersi i mogli reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. – To wspaniałe uczucie, zawsze chciałem reprezentować nasz kraj i słyszeć przed meczem hymn Polski. Poczułem, że moja praca, którą wykonuję na treningach, nie idzie w las i przynosi efekty – zdradził Gruszczyński. Przed zawodnikami kilka dni wolnego, w niedzielę uczniowie SMS-u Spała mają uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i zaczynają treningi. W listopadzie reprezentacja kadetów zagra w międzynarodowym turnieju EEVZ.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved