Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Gutkowski: Każdy z nas pracuje bardzo rzetelnie

Kamil Gutkowski: Każdy z nas pracuje bardzo rzetelnie

fot. archiwum

Wraz z Czarnymi Radom najpierw awansował do I ligi, a sezon później wywalczył grę w PlusLidze. Mowa tu o przyjmującym Cerrad Czarnych Radom - Kamilu Gutkowskim. Popularny "Uszy" opowiedział o przygotowaniach do sezonu.

Za wami drugi tydzień ciężkich treningów w hali oraz siłowni. Jak wasze samopoczucie oraz atmosfera w zespole?

Kamil Gutkowski (Cerrad Czarni Radom): – Na dzień dzisiejszy czujemy się tak jak powinniśmy, czyli wszyscy są zmęczeni. Aczkolwiek wiemy, że ta praca jest wykonywana z głową i ma sens. Nie narzekamy. Każdy pracuje bardzo rzetelnie. Co do atmosfery, jest również znakomita. Wprawdzie nie mamy jeszcze wszystkich zawodników ze sobą, ale dogadujemy się i przyjemnie się trenuje.Zmiana ligi to nie tylko podniesiona poprzeczka zespołów, ale także zmiana piłek. Zamiast Moltenów zagracie Mikasami.

Faktycznie, jeżeli chodzi o piłki, to będzie spora różnica. Całe życie praktycznie graliśmy Moltenami, teraz trenujemy Mikasami. Powoli wdrażamy się w jej ruchy, ale do ligi na pewno będziemy przygotowani.

Jak wkomponował się w drużynę nowy środkowy Jozef Piovarci? Na treningach widać, że dużo rozmawiacie, a po zajęciach nawet żartujecie.

Tak, Józek jest bardzo sympatycznym i otwartym człowiekiem. Poza ciężką pracą na treningach, także bardzo lubimy sobie żartować (uśmiech).

Czujecie się nauczycielami dla tych młodszych zawodników w kadrze zespołu?

Ja mogę mówić oczywiście tylko za siebie. Osobiście nie jestem doświadczonym zawodnikiem, także nie będę udawał alfy i omegi. Oczywiście mamy kilku zawodników doświadczonych, którzy mogą im powiedzieć dużo więcej, m.in Bartek Neroj czy Józek.

Myślisz już o rywalizacji z Wachnikiem, Radomskim oraz Westphalem o wyjście w podstawowym składzie?

Jeżeli będzie zdrowa rywalizacja w zespole i każdy z nas będzie trenować na maksa, to nie będzie różnicy kto wyjdzie od pierwszych minut. Liczy się przede wszystkim dobro zespołu. Oczywiście, widzę swoje szanse, ponieważ sezon jest długi i uważam, że każdy dostanie swoją szansę.

Wyrósł ci wreszcie godny rywal do walki w rzutach za trzy punkty do kosza? Przed treningami zawsze urządzacie sobie mały turniej. Bartek Bołądź natomiast popisuje się bardzo ciekawymi wsadami.

Łukasz Zugaj coś starał się pokazać, ale na próbach się zakończyło (uśmiech). Z kolei Bartek Bołądź robi wsady, ale one nic nie znaczą.

Trener Prygiel śmiał się, że przy wyborze kapitana, zagłosowałeś sam na siebie. Jak to było naprawdę?

Oczywiście mogę się przyznać, że osobiście zagłosowałem na Bartka Neroja. Jest jedynym Polakiem w naszej drużynie, który jest najbardziej doświadczony. Wybór zatem jak najbardziej uzasadniony.

*Rozmawiał Adam Kurasiewcz

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved