Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam Moskwa: Duet Smedins J./Samoilovs ze złotem

Grand Slam Moskwa: Duet Smedins J./Samoilovs ze złotem

fot. archiwum

Kolejny sukces na swoim koncie zapisali Łotysze Janis Smedins i Aleksandrs Samoilovs. W finale Grand Slam w Moskwie pokonali Brazylijczyków Emanuela Rego i Evandro Gonçalves Oliveira Júniora. Brązowy medal zdobyli Ricardo Alex Costa Santos i Álvaro Morais Filho.

Finałowe spotkanie nie przysporzyło łotewskiej parze zbyt wielu problemów. Janis Smedins i Aleksandrs Samoilovs w obu partiach kontrolowali przebieg gry, w kluczowych momentach zdobywając kilkupunktową przewagę. Bardzo dużym atutem Łotyszy była precyzyjna gra, w której nie popełniali błędów.

Gra przeciwko komuś wyższemu ode mnie to zawsze frajda – powiedział Janis Smedins.To jak wyzwanie, zawsze chcę wygrać. Myślę, że popełniliśmy kilka błędów w zagrywce i może jeden lub dwa w ataku. To wszystko – dodał. – Graliśmy przeciwko Evandro trzy razy i za każdym wygrywaliśmy. Zrobiliśmy to, co do nas należało.

Emanuel/Evandro BRA [9] – Smedins, J./Samoilovs LAT [3] 0:2
(17:21, 16:21)Duet Ricardo/Alvaro zapisał na swoim koncie czwarty medal w tym sezonie. Po złocie w Gstaad, srebrze na MŚ i brązie w Szanghaju przyszedł czas na kolejny brąz.

Za każdym razem, gdy twoja drużyna dojdzie do finału lub zdobędzie medal, to dla niej dobry znak – powiedział Alvaro Filho.To daje ci pewność przed następnymi zawodami, a końcówka sezonu jest ciężka. Podium i brązowy medal są dla nas bardzo cenne.

Petutschnig/Horst AUT [19] – Ricardo/Álvaro Filho BRA [4] 0:2
(15:21, 14:21)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved