Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Camper wygrywa w sparingu z KPS-em Siedlce

Camper wygrywa w sparingu z KPS-em Siedlce

fot. Tomasz Tadrała

Pierwszy sparing KPS-u Siedlce przed nadchodzącym sezonem uświetnił otwarcie nowej hali sportowej w Mrozach. Wielofunkcyjny obiekt robi wrażenie i stanowi doskonałą bazę treningową. Samo spotkanie było dość wyrównane, a lepsi okazali się siatkarze z Wyszkowa.

Na rozgrzewce pojawili się wszyscy zawodnicy siedleckiej drużyny, jednak z uwagi na lekką kontuzję stawu skokowego trener Sławomir Gerymski wolał oszczędzać Tomasza Stańczuka. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia KPS-u. Po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez kapitana siedlczan Mateusza Jasińskiego było już 4:1, jednak zawodnicy z Wyszkowa szybko zaczęli odrabiać straty i po kilku minutach na tablicy widniał remis (6:6). Od tej pory mecz się wyrównał. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalowi na więcej niż dwa oczka. Dopiero przy stanie 17:17 Camper zdobył trzy kolejne punkty i KPS nie zdołał już go dogonić – 21:25.

Siatkarze z Wyszkowa poszli za ciosem i drugi set zaczęli od prowadzenia 5:2. Siedlczanie szybko dogonili rywala (6:6), ale Camper ponownie powiększał prowadzenie (12:8, 16:10). Wtedy z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Przybyła, którego trzy skuteczne ataki ze środka poderwały KPS do walki. Dobrą zagrywkę dołożył Radosław Zbierski, a zespół wykorzystywał kontry i doprowadził do remisu 20:20. W zaciętej końcówce w obu zespołach dobrze pracował blok. Ponownie dobra zagrywka Zbierskiego oraz „kiwka” Piotra Milewskiego pozwoliły wygrać tę partię siedleckiej drużynie 30:28.

Niemal cała trzecia odsłona spotkania to gra punkt za punkt, a drużyny w jednym ustawieniu zdołały zdobyć maksymalnie dwa oczka. W momencie, gdy w poczynaniach KPS-u pojawiało się coraz więcej błędów (autowe ataki Mariusza Pruskiego, Arka Żakiety oraz Radka Zbierskiego), goście odskoczyli. W konsekwencji od stanu 18:17 dla Campera KPS zdobył tylko dwa „oczka” i po kolejnych autach Damiana Schulza przegrał 19:25.

Przebieg czwartego seta był podobny do poprzednich, z tym że to KPS osiągnął przewagę w końcówce (24:21). Niestety, podopieczni trenera Gerymskiego nie wykorzystali aż siedmiu piłek setowych i ulegli 28:30, a w całym spotkaniu 1:3. Tym samym KPS nie sprawił radości licznej grupie swoich fanów zgromadzonych w nowej hali w Mrozach.

KPS Siedlce – Camper Wyszków 1:3
(21:25, 30:28, 19:25, 28:30)



źródło: sportsiedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved